Niedziela, 14 lipca 2024

imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury

RSS

Może w Lubinie? Zabrzanie w poszukiwaniu zwycięstwa

28.11.2019 20:08 | 0 komentarzy | adi

Górnik Zabrze wciąż nie może przełamać się i przerwać serię bez zwycięstwa. Kolejną okazję na zwycięstwo będzie miał już jutro, w Lubinie.

Może w Lubinie? Zabrzanie w poszukiwaniu zwycięstwa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po raz ostatni Górnik Zabrze wygrał mecz w lidze... jeszcze w trakcie wakacji, 25 sierpnia, gdy temperatura sięgała 30 stopni Celsjusza. Gdy sędzia Jarosław Przybył będzie kończył jutrzejsze spotkanie Zagłębia Lubin z zabrzanami będzie około zera stopni. By nie zrobiło się gorąco w tabeli, trzeba przerwać serię, która trwa już 10 spotkań.

Rywal podopiecznych trenera Marcina Brosza też nie jest w najlepszej formie. Zagłębie nie wygrało w lidze od ponad miesiąca i w tabeli znajduje się niewiele wyżej od "Trójkolorowych". Jutrzejszy gospodarz z 19 punktami zajmuje 10. miejsce i 12. Górnika wyprzedza o dwa "oczka". Jest więc szansa na to, by przeskoczyć "Miedziowych" w tabeli i oddalić się od będącej coraz bliżej strefy spadkowej.

Pozytywy przed meczem? Obudził się Igor Angulo, a to wydaje się podstawa do tego, by w końcu wygrać. W spotkaniu z Wisłą Płock Hiszpan strzelił dwie bramki, które jednak dały tylko jeden punkt. Do obrony wróci Przemysław Wiśniewski, który ostatnio musiał pauzować za kartki.

W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie Górnik wygrał 1:0 po bramce Jesusa Jimeneza. Dla 14-krotnego mistrza Polski było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie - czy na tym samym przeciwniku zanotuje pierwszą wygraną od blisko 100 dni?

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze

Piątek, 29 listopada, 18:00