Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

MKKS Rybnik z czwartą porażką z rzędu

01.12.2019 07:59 | 0 komentarzy | rafbl

Beniaminek koszykarskiej II Ligi - MKKS Rybnik, przegrał w sobotnie popołudnie czwarte z rzędu, a ósme w sezonie ligowe spotkanie. Rybniczanie przegrali na własnym parkiecie z AZS-em PWSTE Jarosław różnicą osiemnastu punktów.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy od początku znajdowali się na niewielkim prowadzeniu. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się ich pięciopunktowym zwycięstwem (10:15). W kolejnej części gry boiskowe wydarzenia wyrównały się, jednak prowadzeni przez trenera Łukasza Szymika gospodarze nie byli w stanie odrobić strat z poprzedniej kwarty i na przerwę obydwa zespoły schodziły przy wyniki 29:34.

Po zmianie stron przyjezdni jeszcze bardziej powiększyli swoją przewagę i przed decydującą kwartą prowadzili różnicą jedenastu "oczek" (38:49). Ostatnia cześć spotkania nie różniła się od poprzedniej. Koszykarze z Jarosławia kontrolowali przebieg gry i dorzucili do swojej przewagi kolejnych siedem punktów wygrywając ostatecznie 52:70.

Dla rybniczan była to czwarta z rzędu, a ósma w sezonie porażka. MKKS z bilansem dwóch zwycięstw i ośmiu porażek zajmuje w ligowej tabeli 11. lokatę. Prowadzi AZS AGH Oknoplast Kraków.

MKKS Rybnik - AZS PWSTE Jarosław 52:70 (29:34)

MKKS: Mazur 11, Białdyga 8, Królikowski 8, Ochodek 8, Czajkowski 7, Zieliński 6, Tomanek 2, Stachowicz 2, Koczy, Lewandowski, Sładek, Margiciok

AZS: Bielecki 14, Mikołajko 12, Buszta 11, Krawiec 10, Strzępek 7, Reichert 7, Fortuna 7, Koper 2, Kuśmierz, Argasiński,