KS Rudziniec górą w starciu beniaminków

02.12.2019 22:04 | 0 komentarzy | rafbl

W rozegranym w niedzielę we Włodowicach spotkaniu 8. kolejki I Ligi Śląskiej siatkarze KS Rudziniec pokonali w trzech setach miejscowy LKS Olimpia.

Niedzielne spotkanie od początku miało bardzo wyrównany przebieg. Inicjatywa leżała jednak po stronie przyjezdnych, którzy wypracowali sobie minimalne prowadzenie, które w środkowej fazie seta sięgnęło trzech "oczek" (12:9). Miejscowi zdołali jednak wyrównać i wchodząc w decydującą fazę seta siatkarze z Rudzińca mieli tylko jeden punkt przewagi (19:20). W emocjonującej końcówce rudzińczanie wykorzystali drugą piłkę setową i wygrali ostatecznie do 23.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Olimpii 3:1. Goście szybko wyrównali i wyszli na niewielkie prowadzeni (3:4), jednak w dalszej części gry gospodarze zniwelowali straty, a z czasem odbudowali swoje prowadzenie, które tym razem sięgnęło trzech "oczek" (11:8). Przyjezdni opanowali emocji i dzięki skutecznej i konsekwentnej grze po kilku minutach to oni prowadzili trzema punktami (13:16). W decydującej części seta obraz gry nie uległ zmianie i rudzińczanie wygrali do 21 wychodząc na prowadzenie w meczu 0:2.

Trzecia odsłona miała bardzo podobny przebieg do seta pierwszego. Początkowo obydwa zespoły grały punkt za punkt, a na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis. Dopiero w środkowej fazie seta przyjezdni odskoczyli na cztery "oczka" (8:12) i w dalszej części gry kontrolowali przebieg partii. Zbliżając się do końca przewaga rudzińczan stopniała do dwóch punktów (18:20). Decydujące akcje należały jednak do przyjezdnych, którzy wygrali podobnie jak w partii poprzedniej do 21, a całe spotkanie 0:3.

Dla zespoły z Rudzińca było to drugie zwycięstwo odniesione w siódmym rozegranym meczu. Rudzińczanie z 7 "oczkami" na koncie zajmują w tabeli 7. miejsce.

KS Olimpia Włodowice - KS Rudziniec 0:3 (23:25, 21:25, 21:25)

Olimpia: Orszański, Nowak, Kępczyński, Laber, Bułakowski, Gorgoń oraz Maciąg (libero), Ibek, Protasiewicz, Raźniewski, Tchórz

KS: Piotrowski, Stawiarski, Lach, Popow, Rachwał, Kania oraz Zemka (libero), Piętak