Sobota, 21 września 2024

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

ZAKSA wygrywa na inaugurację

03.12.2019 22:59 | 0 komentarzy | rafbl

Od zwycięstwa rozpoczęła rozgrywki siatkarskiej Ligi Mistrzów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która w meczu 1. kolejki spotkań grupy E pokonała na własnym parkiecie Vojvodina NS Seme Novi Sad 3:0.

Początek spotkania to niewielka przewaga gospodarzy, którzy dopiero w środkowej fazie seta zdołali odskoczyć na trzy "oczka" (10:7). W dalszej fazie gry prowadzeni przez trenera Nikolę Grbicia kędzierzynianie powiększyli swoją przewagę do pięciu punktów (17:12) i pewnie zmierzali do wygrania seta. W decydującym fragmencie obraz gry nie uległ zmianie i ZAKSA wygrała pewnie do 20.

Drugiego seta niespodziewanie lepiej rozpoczęli siatkarze Vojvodiny, którzy w początkowej fazie zbudowali sobie czteropunktową zaliczkę (2:6). Kędzierzynianie potrzebowali chwili by wrócić do dobrej dyspozycji i rywali dogonili dopiero w połowie seta (10:10). W dalszej części obraz gry wyrównał się i na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis. Końcówka należała jednak do faworyzowanej ZAKSY, która wygrała do 21.

Trzecia partia rozpoczęła się od niewielkiego prowadzenia miejscowych (6:4), jednak goście wyrównali i w dalszej części wynik raz po raz oscylował w okolicach remisu. Siedmiopunktowa seria jaką od stanu 14:14 popisali się kędzierzynianie sprawili, że wchodząc w końcówkę seta wyszli oni na bardzo wysokie prowadzenie 21:14. W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i ZAKSA utrzymała przewagę wygrywając ostatecznie do 20, a całe spotkanie 3:0.

Drugie spotkanie grupy w którym VFB Friedrichshafen zmierzy się z Knack Roeselare rozegrane zostanie jutro.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Vojvodina NS Seme Novi Sad 3:0 (25:20, 25:21, 25:20)

ZAKSA: Toniutti, Semeniuk, Rejno, Baroti, Parodi, Smith oraz Zatorski (libero), Stępień, Grygiel,

Vojvodina: Blagojević, Perić, Simić, Todorović, Nikić, Masulović oraz Lakcević (libero), Kovacević, Busa, Radović,