Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Znamy plan sparingów reprezentacji Polski

06.12.2019 12:59 | 0 komentarzy | rafbl

Polski Związek Piłki Nożnej podał oficjalny plan sparingów jakie piłkarska reprezentacja Polski rozegra przygotowując się do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Biało-czerwoni przed Euro 2020 rozegrają cztery mecze towarzyskie. Wszystkie odbędą się w Polsce.

Znamy plan sparingów reprezentacji Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początkowo mówiło się, że jednym ze sparingpartnerów podopiecznych trenera Jerzego Brzęczka będzie reprezentacja Szwecji, jednak losowanie grup Mistrzostw Europy sprawiło, że obydwa zespoły trafiły do jednej grupy. Rozważano także sparingi z reprezentacjami Grecji lub Turcji, jednak ostateczny wybór piłkarskiej centrali i sztabu szkoleniowego kadry jest inny.

Biało-czerwoni przygotowując się do europejskiego czempionatu rozegrają cztery spotkania. Dwa z nich odbędą się w marcu. Dwa kolejne odbędą się w czerwcu w trakcie zgrupowania, które 25 maja 2020 piłkarska reprezentacja Polski rozpocznie w Opalenicy.

W marcu rywalami Polaków będzie Finlandia i Ukraina. Natomiast w czerwcu biało-czerwoni zmierzą się z Rosją i Islandią. Dzień po sparingu z reprezentacją Islandii biało-czerwoni wylecą do Dublina, który będzie ich bazą podczas Mistrzostw Europy. PZPN nie podał oficjalnej informacji, gdzie rozegrane zostaną poszczególne mecze.

Rywale Polaków nie należą może do czołówki europejskiej piłki, jednak są to prezentujące bardzo dobry futbol zespoły. Trzech z nich jest podobnie jak Polacy finalistą Mistrzostw Europy (Finlandia, Ukraina i Rosja), natomiast czwarty z rywali powalczy o awans na Euro 2020 w barażach.

Terminarz meczów towarzyskich reprezentacji Polski:

  • Polska - Finlandia - 27 marca 2020
  • Polska - Ukraina - 31 marca 2020
  • Polska - Rosja - 2 czerwca 2020
  • Polska - Islandia - 9 czerwca 2020