Poniedziałek, 27 maja 2024

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Eurovolley 2021 na polskich parkietach!

06.12.2019 18:51 | 0 komentarzy | rafbl

Europejska konfederacja siatkówki - CEV poinformowała, gdzie w 2021 roku rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy mężczyzn w siatkówce. Polska obok Czech, Estonii i Finlandii wybrana została jednym ze współorganizatorów.

Eurovolley 2021 na polskich parkietach!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W turnieju, który rozegrany zostanie w czterech krajach udział wezmą 24 drużyny, które podzielone zostaną na cztery sześciozespołowe grupy. Na tą chwilę znanych jest dwunastu uczestników (czterech gospodarzy: Polska, Czechy, Estonia i Finlandia oraz osiem najlepszych drużyn tegorocznych Mistrzostw Europy: Serbia, Słowenia, Francja, Rosja, Włochy, Ukraina, Niemcy i Belgia). Grono uczestników uzupełni dwanaście zespołów, które wyłonione zostaną w rozegranych latem 2020 roku kwalifikacjach. Rywalizacja w każdej z czterech grup Mistrzostw Europy swoje mecze rozgrywać będzie w innym kraju. W każdej z tych grup znajdzie się gospodarz.

W całym turnieju do rozegrania jest aż 76 spotkań, jednak to naszym kraju rozegranych będzie najwięcej, bo aż 25 meczów europejskiego czempionatu. W Polsce oprócz rywalizacji w grupie, w której do rozegrania jest łącznie 15 meczów odbędą się cztery mecze 1/8 finału, dwa ćwierćfinały, obydwa półfinały oraz mecze o brązowy i złoty medal Mistrzostw Europy.

Na tą chwilę nie wiadomo w których halach w Polsce rozgrywane będą mecze. Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował jednak, że chciałby aby mecze odbywały się w jak największej ilości polskich miast. Nie wykluczone jest, że Eurovolley 2021 zagości także w oddanej do użytku w ubiegłym roku Arenie Gliwice, która jest jednym z największych obiektów widowiskowo-sportowych w Polsce, który miał już okazję gościć takie siatkarskie wydarzenia jak mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów, którego gospodarzem była Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle czy mecz towarzyski siatkarskiej reprezentacji Polski, którzy zmierzyli z Niemcami.

Polska po raz trzeci w historii otrzymała możliwość organizacji Mistrzostw Europy mężczyzn. Po raz pierwszy miało to miejsce w 2013 roku, kiedy to Polska organizowała turniej wspólnie z Danią. Drugi raz Eurovolley gościł w Polsce w 2017 roku. Na żadnym z tych turniejów biało-czerwonym nie udało się znaleźć w strefie medalowej.