Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Przegrana raciborskich koszykarek

08.12.2019 08:46 | 0 komentarzy | Olla

W 11. kolejce II ligi kobiet RKK AZS Racibórz przegrał przed własną publicznością z Pogonią Ruda Śląska 50:57.

Spotkanie rozgrywane w hali Rafako w Raciborzu lepiej rozpoczęły przyjezdne. W pierwszej kwarcie RKK zdobył zaledwie 8 punktów. Koszykarki z Rudy Śląskiej w tym samym czasie zapisały na swoim koncie 24 „oczka”. Druga kwarta była bardziej wyrównana i zakończyła się minimalną wygraną raciborzanek.

Po przerwie mecz rozpoczął się od remisu 11:11. W ostatniej kwarcie podopieczne trenera Marcina Parzonki próbowały odrobić straty z pierwszej części meczu. I choć w czwartej kwarcie triumfowały raciborzanki, to w całym meczu górą były przyjezdne, które wygrały 57:50.

W dziewięciu dotychczas rozegranych meczach RKK AZS Racibórz tylko raz wygrał. O drugie zwycięstwo w tym sezonie zespół Marcina Parzonki powalczy 12 grudnia z UKS-em Dwójka Kamienica Polska.

RKK AZS Racibórz – KS Pogoń Ruda Śląska 50:57 (8:24, 14:13, 11:11, 17:9)

RKK: Alicja Botorek 2, Zuzanna Stęc, Marta Cichy 10, Nikol Dudek, Anna Bogusz, Laura Cichy 9, Martyna Bąkowska, Wiktoria Grzegorzek 6, Julia Karwot 7, Aneta Bolek 9, Karolina Zimnicka 7
Trener: Marcin Parzonka.

Pogoń: Karolina Ciska 2, Natalia Biegańska 5, Wiktoria Kaczmarek, Wiktoria Bulik 5, Natalia Lachendro, Natalia Rusińska 17, Tatiana Biegańska 6, Katarzyna Stec 9, Paulina Wojcieszek 9, Martyna Flaszewska 3, Oliwia Toboła, Paulina Kamińska 8
Trener: Adam Wilkin.