Trzy punkty dla Wichru za mecz z Radziejowem

09.12.2019 12:04 | 0 komentarzy | art

Podokręg Rybnik rozstrzygnął losy przerwanego meczu Wichru Wilchwy z MKS-em Radziejów. 5 grudnia Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Rybnik zdecydowała o przyznaniu walkoweru 3:0 drużynie z Wilchw. Tym samym dopisała ona do swojego konta 3 punkty.

Przypomnijmy, że w pierwotnym terminie mecz Wichru z MKS-em Radziejów został przerwany w przerwie spotkania przy wyniku 2:0, na skutek dramatu, do jakiego doszło na trybunach wilchwiańskiego obiektu. Nagle zasłabł jeden z kibiców, konieczne było podjęcie akcji ratowniczej i wezwania pogotowia ratunkowego. Niestety kibica nie udało się uratować. Mecz został przerwany. Druga połowa decyzją Podokręgu miała zostać dograna 30 listopada. Tak się jednak nie stało. Drużyna z Radziejowa kilka dni przed meczem poinformowała Podokręg, że nie może spotkania rozegrać, wskutek kontuzji kilku zawodników, w tym jedynego bramkarza. Klub miał przesłać do Podokręgu dokumentację potwierdzającą kontuzje zawodników, jednak tego nie zrobił. W efekcie Komisja ds. Rozgrywek podjęła decyzję o walkowerze dla Wichru i przyznaniu 3 punktów za ten mecz drużynie z Wilchw. Z czego najbardziej może cieszyć się liderująca rozgrywkom Gwiazda Skrzyszów, która utrzymała dzięki temu przewagę 3 punktów nad Radziejowem właśnie.