Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Akademia Talentów pokonała TS Volley

09.12.2019 13:57 | 0 komentarzy | rafbl

W rozegranym w sobotę w ramach 8. kolejki II Ligi spotkaniu Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla pokonała w Rybniku w czterech setach miejscowy TS Volley.

Akademia Talentów pokonała TS Volley
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sobotnie spotkanie było pierwszym jakie obydwa zespoły rozegrały w rundzie rewanżowej fazy zasadniczej. Od początku na boisku lepiej prezentowali się przyjezdni, którzy utrzymywali kilkupunktową przewagę. Prowadzeni przez trenera Wojciecha Kasperskiego rybniczanie nie mogli znaleźć sposobu na zatrzymanie skutecznie grających jastrzębian, którzy wygrali premierową odsłonę do 21.

W drugim secie role odwróciły się. Od początku inicjatywa należała do gospodarzy, którzy od pierwszej piłki konsekwentnie powiększali swoja przewagę. Przewaga siatkarzy Volleya ani przez moment nie była zagrożona i ostatecznie wygrali oni bardzo pewnie do 17.

Trzecia partia od pierwszej do ostatniej piłki przebiegała pod dyktando "pomarańczowych". Młodzi adepci siatkówki z Jastrzębia-Zdroju kontrolowali boiskowe wydarzenia i szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca wygrywając wysoko do 17.

Czwarta i jak się okazuje ostatnia partia miała najbardziej wyrównany przebieg. Przez niemal cały czas trwania seta żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie większej przewagi. W emocjonująćej rozstrzyganej na przewagi końcówce więcej zimnej krwi zachowali prowadzeni przez trenera Dariusza Luksa jastrzębianie, którzy wygrali do 24, a całe spotkanie 1:3 rewanżując się tym samym za porażkę w czterech setach z 1. kolejki rozgrywek.

Po ośmiu rozegranych kolejkach rybniczanie z 13 punktami na koncie plasują się na 4. miejscu. Jastrzębianie, którzy zgromadzili o "oczko" mniej są na 5. pozycji. Prowadzi z 21 punktami TKS Tychy.

TS Volley Rybnik - Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 1:3 (21:25, 25:17, 17:25, 24:26)

Volley: Kupczak, Hoszman, Oziabło, Ściślak, Kukulski, Zubko oraz Gdowski (libero), Mazurek, Skowronek, Czerny, Andrulewicz

AT: Połyński, Gruszczyński, Czyżowski, Cichosz, Walczak, Jarosiński oraz Fedak (libero), Pogoda (libero), Roque de Oliveira, Kundera, Brzenk, Puchcij, Rakowski, Krysiewicz