Sobota, 20 lipca 2024

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Nasze kluby z ligi centralnej w klasyfikacji Pro Junior System

11.12.2019 16:12 | 1 komentarz | kozz

Z naszego regionu w najwyższych klasach rozgrywkowych, czyli od ekstraklasy po III ligę występuje pięć zespołów. Jak radzą sobie w klasyfikacji Pro Junior System?

Nasze kluby z ligi centralnej w klasyfikacji Pro Junior System
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ekstraklasie reprezentuje nas Piast Gliwice i Górnik Zabrze, w I lidze GKS Jastrzębie, w II lidze nie mamy przedstawiciela, natomiast w III lidze o punkty walczą rezerwy Górnika i ROW 1964 Rybnik.

Celem programu PJS jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach. Trzy razy Pro: Profesjonalizm, Promocja, Produktywność. Krótko mówiąc stawianie na młodzieżowców w pierwszych drużynach.

W ekstraklasie poza miejscem premiowanym znajduje się zarówno Górnik Zabrze jak i Piast Gliwice. Górnik plasuje się za premiowaną czwórką na miejscu piątym (przed nim ŁKS Łódź, Legia Warszawa, Lech Poznań i Zagłębie Lubin). Piast zajmuje dopiero 13. miejsce na 16 zespołów.

W pierwszej lidze miejsc premiowanych jest siedem, a na szóstej lokacie plasuje się GKS Jastrzębie. Poza jastrzębską drużyną aktualnie na finansowanie związane z PJS mogłyby liczyć Sandecja Nowy Sącz, Wigry Suwałki, GKS Tychy, Stal Mielec, Warta Poznań i Stomil Olsztyn.

W trzeciej lidze nagrodzone zostaną po 4 zespoły z 4 grup, które stawiają na młodzież. W grupie III bardzo dobrze reprezentuje nas Górnik II Zabrze, który zajmuje drugie miejsce w swojej grupie, jednocześnie trzecie miejsce w całej trzeciej lidze. Poza miejscami premiowanymi na miejscu ósmym w gr. III, a na 25. łącznie w III lidze znajduje się ROW 1964 Rybnik, któremu bardzo daleko do premii związanej z PJS.

Jak już wcześniej pisaliśmy z naszych drużyn w IV lidze najlepiej w klasyfikacji Pro Junior System wypada MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski. Czytaj TUTAJ.