Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Udana inauguracja Jastrzębskiego Węgla [ZDJĘCIA]

11.12.2019 20:15 | 0 komentarzy | rafbl

Od zwycięstwa rozgrywki Ligi Mistrzów rozpoczęli siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy w środowe popołudnie pokonali na własnym parkiecie Halkbank Ankara 3:0.

Początek spotkania to wyrównana gra obydwu zespołów. Z czasem przewagę osiągać zaczęli jednak "pomarańczowi", którzy odskoczyli na cztery "oczka" (9:5). W dalszej części gry konsekwentnie grający jastrzębianie w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia i powiększyli swoją przewagę do ośmiu punktów (16:8). Halkbank nie mógł znaleźć sposobu na zatrzymanie skutecznie grających gospodarzy, którzy utrzymali bezpieczną przewagę i wygrali pewnie do 17.

Drugi set rozpoczął się od trzypunktowego prowadzenia miejscowych (3:0). W dalszej fazie seta prowadzeni przez trenera Slobodana Kovacia jastrzębianie powiększyli swoją przewagę do pięciu (12:7) i pewnie zmierzali do zwycięstwa. W końcówce gospodarze utrzymali wypracowaną przewagę, a szansę debiutu otrzymał 18-letni rozgrywający Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla - Dawid Gruszczyński. Set zakończył się podobnie jak poprzedni triumfem "pomarańczowych" do 17.

Trzecia partia podobnie jak set pierwszy rozpoczęła się od gry na styku. W dalszej części po raz kolejny tego dnia inicjatywę przejęli gospodarze, którzy odskoczyli na trzy (12:9). W dalszym fragmencie gry jastrzębianie powiększyli swoją przewagę do sześciu "oczek" (17:11) . W końcówce zawodnicy z Ankary zmniejszyli nieco straty, jednak nie byli w stanie odwrócić losów partii, którą gospodarze wygrali do 21 triumfując w całym meczu 3:0.

Jastrzębski Węgiel - Halkbank Ankara 3:0 (25:17, 25:17, 25:21)

Jastrzębski: Kampa, Fornal, Vigrass, Bucki, Fromm, Szalacha oraz Popiwczak (libero), Rusek (libero), Konarski, Gruszczyński, Depowski, Hain

Halkbank: Gokgoz, Capkinoglu, Toy, Bahov, Aydin, Seganov oraz Yesilbudak (libero), Done (libero), Cam, Ergun, Bayram