Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Górnicze derby w Jastrzębiu-Zdroju [ZAPOWIEDŹ]

13.12.2019 15:47 | 0 komentarzy | rafbl

Już jutro w meczu 10. kolejki rozgrywek Plus Ligi wicelider ligowej tabeli - Jastrzębski Węgiel podejmie na w derbowym starciu GKS Katowice. Spotkanie rozegrane zostanie w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu-Zdroju.

Górnicze derby w Jastrzębiu-Zdroju [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jastrzębianie prezentują w ostatnim czasie naprawdę dobrą siatkówkę. Efektem tego są bardzo dobre wyniki "pomarańczowych", którzy wygrali sześć ostatnich ligowych spotkań z rzędu. Dodając do tego ostatni triumf w rozgrywkach Ligi Mistrzów passa zwycięstw prowadzonych przez Slobodana Kovacia jastrzębian to aktualnie siedem triumfów z rzędu. Osiągane przez siatkarzy Jastrzębskiego Węgla wyniki mają przełożenie na pozycję ligowej tabeli, w której zajmują oni pozycję wicelidera. W ostatnim ligowym spotkaniu "pomarańczowi" pokonali w trzech setach Asseco Resovię Rzeszów.

Po przeciwnej stronie siatki staną jutro siatkarze katowickiego GKS-u, którzy w dziesięciu rozegranych meczach zdobyli 12 "oczek" co pozwala im zajmować 9. miejsce w tabeli. Na uwagę zasługuje fakt, że aż siedem meczów jakie w tym sezonie rozegrał GKS kończyło się tie-breakiem. Katowiczanie wygrali jednak zaledwie dwa z nich. W ostatnim ligowym spotkaniu prowadzeniu przez Dariusza Daszkiewicza dość niespodziewanie urwali punkt faworyzowanej Vervie Warszawa Orlen Paliwa, która wygrała w Katowicach dopiero po tie-breaku.

Czy jastrzębianie przedłużą swoją passę zwycięstw i utrzymają bardzo wysokie miejsce w tabeli? A może to katowiczanie przełamią klątwę tie-breaków jaka dopadła ich od początku sezonu i pokonają będących faworytem siatkarzy Jastrzębskiego Węgla? O tym przekonamy się w sobotnie popołudnie. Początek spotkania w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu-Zdroju zaplanowano na 14:45. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice

sobota, 14 grudnia 2019, godz. 14:45