Niedziela, 8 września 2024

imieniny: Marii, Adrianny, Klementyny

JKS SMS Jastrzębie bez szans w starciu z wiceliderem

14.12.2019 07:53 | 0 komentarzy | rafbl

Ani jednego seta nie wygrały siatkarki JKS-u SMS Jastrzębie w piątkowym, wyjazdowym meczu 10. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej Kobiet z SMS-em PZPZ Szczyrk.

Od początku spotkania inicjatywa należała do gospodyń, które szybko wypracowały sobie czteropunktową przewagę (8:4). W dalszej fazie seta siatkarki ze Szczyrku wrzuciły jeszcze wyższy bieg i w efekcie bardzo szybko odskoczyły na dwanaście punktów (18:6). W końcówce jastrzębianki zmniejszyły nieco straty jednak przegrały bardzo wysoko do 15.

Drugi set nie różnił się od partii poprzedniej. Młode adeptki siatkówki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego szybko zbudowały sobie trzypunktową zaliczkę (7:4), którą w dalszej fazie gry powiększyły do sześciu (14:8), a następnie ośmiu "oczek" (21:13). Prowadzone przez trenera Jarosława Bodysa przyjezdne ponownie zdołały odrobić część strat, ale to gospodynie mogły cieszyć się ze zwycięstwa do 20.

Trzecia i zarazem ostatnia partia meczu miała bardzo podobny przebieg do dwóch poprzednich. Początkowo niewielką przewagę miały gospodynie (6:2). W kolejnych akcjach ich przewaga szybko powiększyła się do siedmiu punktów (18:11) i stało się jasne, że JKS nie jest w stanie zagrozić rywalkom. W końcówce miejscowe jeszcze bardziej podkręciły tempo i wygrały bardzo wysoko do 13, a całe spotkanie 3:0.

Dla JKS-u, była to ósma porażka w dziesiątym rozegranym meczu. Jastrzębianki z 5 punktami na koncie zajmują w tabel 10. miejsce.

SMS PZPS Szczyrk III - JKS SMS Jastrzębie 3:0 (25:15, 25:20, 25:13)

SMS PZPS: Zagumny, Łagida, Kecher, Jagła, Staniszewska, Stambrowska oraz Kubas (libero), Łyduch (libero), Kolanek, Majos

JKS SMS: Kijańska, Bury, Polak, Pławecka, Ząbek, Żagan oraz Chamara (libero), Borowiecka (libero), Babiuch