Mistrzostwo Śląska dla Leny z Bełsznicy!

16.12.2019 06:22 | 0 komentarzy | art

Lena Gruca z Bełsznicy, reprezentująca Jeździecki Klub Sportowy Equi Verso z Jastrzębia Zdroju, zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej Halowych Mistrzostw Śląska Juniorów w skokach przez przeszkody. Halowe Mistrzostwa Śląska Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych oraz Halowe Zawody Regionalne w Skokach przez Przeszkody odbyły się w dniach 22-24 listopada w Zbrosławicach.

Lena Gruca – Mistrzyni Śląska Juniorów

To kolejny sukces młodej bełszniczanki w zawodach jeździeckich. Tym większy, że 12-latka rywalizowała w wyższej kategorii wiekowej, niż wynikałoby z jej wieku (jest juniorem młodszym). Lena rywalizowała na swoim koniu Concord F. W Zbrosławicach startowała w kilku konkurencjach. Zajęła 12. miejsce w zawodach regionalnych (wysokość przeszkód 120 cm), 2. miejsce w I półfinale (wysokość przeszkód 110 cm), 3. miejsce w zawodach regionalnych dwufazowych (wysokość przeszkód 120 cm) i 3-4, miejsce w II półfinale (wysokość przeszkód 115 cm), a także 4. miejsce w dwunawrotowym finale (wysokość przeszkód 115 i 120 cm). Ostatecznie wyniki osiągnięte podczas trzech dni rywalizacji pozwoliły jej zająć 1. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Przypomnijmy, że Lena Gruca osiągnęła niedawno życiowy sukces w skokach przez przeszkody na Międzynarodowych Zawodach w skokach CSI2*, które w dniach 8-10 listopada odbyły się w hali Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice. W jednej z konkurencji – Elite Tour Final, wysokość przeszkód 115 cm - Lena zajęła 4. miejsce, będąc najmłodszą zawodniczką w tej konkurencji.