Komplet zwycięstw AZS-u Politechniki Śląskiej

16.12.2019 14:04 | 0 komentarzy | adi

Koszykarze AZS-u Politechniki Śląskiej rozbili drugi zespół GKS-u Tychy 115:60 w ostatnim meczu pierwszej rundy rozgrywek.

Gliwiczanie przyzwyczaili już, że wyniki ich spotkań z reguły są już znane po pierwszej połowie. W kończącym rundę meczu z GKS-em już po dwóch kwartach ich przewaga wynosiła 20 punktów. W kolejnych dwóch dominacja AZS-u była jeszcze większa i ostatecznie "Akademicy" wygrali różnicą aż 55 punktów.

Tym samym Politechnika Śląska efektownie zakończyła rundę grupową III ligi z dorobkiem ośmiu zwycięstw i bilansem punktów 809:523. Nad drugą Ofensywą Racibórz gliwiczanie mają cztery punkty przewagi.

KŚ AZS Politechnika Śląska - GKS Tychy II 115:60 (31:14, 18:15, 31:15, 35:16)

AZS: Wojciech Wąsowicz 5, Wojciech Kuśmierz 8, Cyprian Błaszczyk 15, Łukasz Piwowarczyk 18, Kosma Kołcz 16, Wiktor Kaniewski 11, Jakub Wania 14, Jakub Złotoś 11, Maciej Wąsowicz 14, Mateusz Tobiasz, Rafał Rabsztyn 3.