Sobota, 20 kwietnia 2024

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Adam Burek: Transfery lubią ciszę

16.12.2019 18:04 | 1 komentarz | kozz

W drużynie beniaminka IV ligi - Odrze Wodzisław Śląski, chwila spokoju, ale jeszcze przed końcem roku o klubie znów będzie głośno. Czas na podsumowanie rundy jesiennej w której podopieczni trenera Adama Burka zajęli czwarte miejsce, które rzecz oczywista nie spełniło wysokich wymagań kibiców i sympatyków wodzisławskiego klubu.

Adam Burek: Transfery lubią ciszę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Odra zakończyła okres roztrenowania 8 grudnia wspólną kolacją i wznowi przygotowania 13 stycznia. Dwa tygodnie przed wznowieniem przygotowań zawodnicy będą wykonywać treningi indywidualne rozpisane przez sztab szkoleniowy. W jakim składzie Odra zagra wiosną? - Rozmawiamy z kilkoma zawodnikami, stawiamy na ustabilizowanie składu. Chcemy dokonać kosmetycznych zmian, ale takich, które wzmocnią skład. Transfery lubią ciszę, więc póki co wszystko dzieje się w kuluarach. Na pewno jest zainteresowanie klubów pierwszo- i drugoligowych Grzegorzem Wnukiem, Mateuszem Słodowym i Bartoszem Pikulem, ale musi to być dla nich dobre miejsce do dalszego rozwoju - powiedział trener Odry, Adam Burek.

Klub z Wodzisławia Śląskiego mimo, że jest beniaminkiem czwartej ligi, a latem całkowicie przemeblował skład momentami zajmował pierwsze miejsce w rozgrywkach grupy II, śląskiej IV ligi. Finisz jednak był słabszy i ostatecznie Odra wylądowała na czwartym miejscu po jesiennych zmaganiach. - Kibice chcieliby, żebyśmy byli na pierwszym miejscu, ale biorąc pod uwagę, że jesteśmy beniaminkiem, a skład był mocno zmieniony, to z jesieni jesteśmy umiarkowanie zadowoleni. Nie przegraliśmy, żadnego meczu w kompromitującym stylu i tracimy tylko cztery punkty do lidera. W skali szkolnej jesień uważam na czwórkę. Przez trzy miesiące będziemy pracować, żeby w rundzie wiosennej zająć wyższe miejsce - skomentował szkoleniowiec wodzisławskiej Odry.

Trener Burek będzie miał kolejnego nowego asystenta. W ostatnim czasie jego asystentami był Jacek Gorczyca, a ostatnio Łukasz Biliński. Obaj pełnili rolę drugiego trenera, ale przede wszystkim to oni funkcjonowali w sprawozdaniach meczowych jako szkoleniowcy z wymaganą licencją UEFA A. Trener Burek posiada UEFA B, ale już niebawem przystąpi do kursu UEFA A, co może pozwolić warunkowo na samodzielne prowadzenie Odry. Łukasz Biliński z kolei dostał ofertę z Gwarka Ornontowice i tam poprowadzi drużynę jako pierwszy trener również w IV lidze. Asystentem Burka ma zostać trener z powiatu wodzisławskiego, jego nazwisko powinniśmy poznać do końca roku 2019. Z kolei od 15 stycznia do Odry dołączy Argentyńczyk Mario Barrera, który będzie głównym trenerem Akademii Odry i będzie pracował z rocznikami 2005-2007, a także będzie wspierać Adama Burka w drużynie seniorów.