Niedziela, 14 lipca 2024

imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury

RSS

Michał Skóraś wraca do Lecha Poznań

16.12.2019 16:05 | 0 komentarzy | kozz

Występujący w PKO Ekstraklasie Lech Poznań skorzystał z opcji skrócenia wypożyczenia pochodzącego z Jastrzębia-Zdroju Michała Skórasia. Piłkarz grający jesienią w barwach Rakowa Częstochowa, już zimą wróci do drużyny Kolejorza.

Michał Skóraś wraca do Lecha Poznań
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Skóraś reprezentował barwy MOSiR-u Jastrzębie-Zdrój, następnie w 2015 roku trafił do Akademii Lecha Poznań. W czerwcu 2018 roku świętował Mistrzostwo Polski w drużynie juniorów starszych do lat 19.

Niedługo później Michał Skóraś trafił do pierwszoligowego Bruk-Betu Termalica Nieciecza. W klubie z Małopolski spędził cały sezon, w czasie którego rozegrał łącznie na zapleczu ekstraklasy 27 meczów, zdobywając jedną bramkę i zaliczając trzy asysty. Latem tego roku trenował z pierwszą drużyną Kolejorza w trakcie zgrupowania w Opalenicy oraz rozegrał w niej kilka sparingów, ale jesień spędził w beniaminku PKO Ekstraklasy, Rakowie Częstochowa. W nim wystąpił czternaście razy i zanotował trzy ostatnie podania.

- Dla Michała ostatnie półtora roku było efektywnie spożytkowanym czasem. Nabrał sporo piłkarskiego doświadczenia na poziomie najpierw pierwszej ligi, a następnie ekstraklasy. Obserwowaliśmy go w każdym meczu i dostrzegamy jego rozwój na przestrzeni tego czasu - powiedział dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa.

Sobotni mecz Rakowa z Lechią Gdańsk będzie dla 19-letniego Skórasia ostatnim spotkaniem w czerwono-niebieskich barwach. - Dziękujemy Michałowi za kilka ostatnich miesięcy i jego występy w Rakowie. Życzymy dużo zdrowia i powodzenia w dalszej przygodzie z piłką - napisał na swojej stronie Raków.

Ekstraklasa w zimowy sen zapadnie tuż przed świętami. Na ten moment, Lech Poznań plasuje się na szóstym miejscu, Raków Częstochowa jest jedenasty.


Lech Poznań