Pierwsza ligowa porażka MTS-u Żory

17.12.2019 07:03 | 0 komentarzy | Olla

W 11. kolejce I ligi kobiet piłkarki ręczne MTS-u Żory przegrały z Koroną Handball Kielce 31:37.

W sobotę pierwszoligowy MTS Żory przegrał pierwszy mecz w sezonie 2019/2020. Podopieczne Marcina Księżyka przegrały w Kielcach 31:37. Choć pierwsza połowa była bardziej wyrównana, to w drugiej części meczu gospodynie wyszły na kilku bramkowe prowadzenie i nie pozwoliły przyjezdnym zbliżyć się za bardzo. W 49. minucie MTS Żory przegrywał różnicą sześciu bramek. W całym meczu szczypiornistki z Żor przegrały 31:37 i spadły na drugiej miejsce w tabeli I ligi kobiet.

W tym roku MTS rozegra jeszcze jedno spotkanie. W sobotę 21 grudnia zespół Marcina Księżyka w zaległym spotkaniu 2. kolejki zmierzy się z MKS-em PR Urbis Gniezno.

Korona Handball Kielce – MTS Żory 37:31 (17:16)

Kielce: Sandra Zimnicka 6, Agnieszka Młynarska 2, Marta Chodakowska, Wiktoria Gliwińska 4, Małgorzata Hibner, Magda Więckowska 9, Honorata Syncerz 11,Karolina Mochocka 3, Paulina Piwowarczyk 2, Olesia Parandii, Magdalena Kędzior
Trener: Paweł Tetelewski.

Żory: Aleksandra Januchta, Adriana Kurdzielewicz 2, Marta Wołczyk 1, Paulina Wdowiak, Patrycja Giera, Daria Szynkaruk 8, Marzena Hochman 2, Aleksandra Abramowicz 6, Sara Stankovski 5, Katarzyna Wyrzychowska 2, Oktawia Płomińska 5
Trener: Marcin Księżyk.