Poniedziałek, 6 maja 2024

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

Żorska Akademia Koszykówki przegrała w Katowicach

17.12.2019 08:19 | 0 komentarzy | Olla

W 10. kolejce III ligi mężczyzn koszykarze z Żor przegrali na wyjeździe z KŚ AZS Katowice 71:92.

Od początku meczu na parkiecie dominowali gospodarze. W pierwszej kwarcie katowicki AZS wygrał 21:15. W drugiej kwarcie różnica między drużynami powiększył się do piętnastu punktów. Po przerwie gospodarze systematycznie powiększali swoją przewagę. W trzeciej kwarcie ŻAK Żory przegrał 20:28. W ostatniej części meczu żorscy koszykarze wygrali dwoma oczkami, jednak w całym meczu przegrali 71:92. Najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku był Maciej Łatka z Żor, który dla swojej drużyny zdobył 26 punktów.

Rundę zasadniczą Żorska Akademia Koszykówki zakończyła na ostatnim miejscu w tabeli III ligi mężczyzn. W ośmiu meczach koszykarz z Żor wygrali zaledwie jedno spotkanie.

KŚ AZS Katowice – Żorska Akademia Koszykówki 92:71 (21:15, 18:9, 28:20, 25:27)

Katowice: Jakub Szypczak 13, Olaf Klonowski 16, Jakub Siewniak, Michał Chudzik 10, Michał Paluch 5, Rafał Palacz, Marcel Mroczek 2, Klaudiusz Borowski 4, Igor Wiliński 18, Łukasz Rotyński 3, Karol Dudek 5, Tomasz Krzymiński 16
Trener: Ryszard Litkowycz.

Żory: Kacper wojciechowski, Dominik Pastuszka 4, Bartłomiej Szady 10, Mateusz Krukowski 2, Tomasz Czekaj 4, Paweł Makuła 8, Jakub Pietrzak 10, Miłosz Żebrowski, Maciej Łatka 26
Trener: Janusz Moralewicz.