Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Jastrzębski Węgiel z drugim zwycięstwem w Lidze Mistrzów

19.12.2019 19:33 | 0 komentarzy | rafbl

Trzech setów potrzebowali siatkarze Jastrzębskiego Węgla do pokonania dotychczasowego lidera grupy C - VC Greenyard Maaseik. Dzięki wygranej "pomarańczowi", którzy wliczając rozgrywki Plus Ligi i Ligi Mistrzów odnieśli dziewiąte z rzędu zwycięstwo, z kompletem punktów awansowali na 1. miejsce w tabeli.

Od początku spotkania skuteczniejsi na boisku byli gospodarze. W efekcie szybko wypracowali sobie oni pięciopunktową zaliczkę (9:4). W dalszej części gry podopieczni Slobodana Kovacia powiększyli swoje prowadzenie kolejne dwa "oczka" (13:6) i w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia. W drugiej części seta obraz gry nie uległ zmianie i konsekwentnie grający "pomarańczowi" utrzymali przewagę triumfując pewnie do 17.

Drugi set miał bardziej wyrównany przebieg. Jastrzębianie kilkukrotnie odskakiwali na dwa punkty (3:1, 8:6), jednak rywale za każdym razem doprowadzali do remisu. W środkowej fazie seta gospodarze odskoczyli na pięć punktów (16:11) i wydawać się mogło że pewnie zmierzają po zwycięstwo. Tak się nie stało, goście wchodząc w decydującą fazę seta zmniejszyli straty do jednego punktu (20:19). Końcówka to jednak świetna gra miejscowych, którzy ponownie odskoczyli i wygrali do 20.

Trzecia partia to od początku gra punkt za punkt. Przez niemal całego seta żaden z zespołów nie był w stanie przejąć inicjatywy, a minimalne prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Dopiero wchodząc w decydującą część partii gospodarze zdołali odskoczyć na trzy "oczka" (22:19). W końcówce "pomarańczowi" nie dali się dogonić i zwyciężyli do 21, a w całym spotkaniu 3:0 dzięki czemu awansowali na 1. miejsce w grupie C. Jastrzębianie po dwóch rozegranych meczach mają na koncie komplet punktów.

Najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania był atakujący Jastrzębskiego Węgla - Dawid Konarski, który zdobył dla zwycięzców 15 "oczek".

Jastrzębski Węgiel - VC Greenyard Maaseik 3:0 (25:17, 25:20, 25:21)

Jastrzębski: Kampa, Fornal, Vigrass, Konarski, Fromm, Gladyr oraz Popiwczak (libero), Rusek, Bucki

Greenyard: Zimmermann, Maan, Aganits, Kvalen, Peeters, Semeniuk oraz Dronkers (libero), Wójcik, Thys, Floguera, Nielsen