Minimalna porażka MTS-u Żory

21.12.2019 21:10 | 0 komentarzy | Olla

W sobotę piłkarki ręczne MTS-u Żory rozegrały zaległe spotkanie 2. kolejki I ligi kobiet.

Początek spotkania należał do gospodyń, które w pierwszych minutach meczu czterokrotnie znalazły drogę do bramki zespołu z Żor. MTS pierwszą bramkę zdobył dopiero w 10. minucie spotkania. Gra wyrównała się dopiero w 22. minucie spotkania, kiedy to na tablicy wyników pojawił się remi 9:9. Mimo początkowych problemów MTS Żory na przerwę schodził wygrywając 16:13. Druga część spotkania była bardzo wyrównana. Obie drużyny do samego końca walczyły o zwycięstwo. Gospodynie do ostatnich sekund zachowały zimną krew i w ostatniej chwili zdobyły zwycięską bramkę.

Po dziesięciu rozegranych meczach MTS zajmuje trzecie miejsce w tabeli pierwszoligowych rozgrywek. Drugą rundę zespół z Żor rozegra w weekend 18-19 styczeń. Rywalem MTS- u będzie SPR Olkusz.

MKS PR Urbis Gniezno – MTS Żory 28:27 (13:16)

Gniezno: Sawicka 11, Kasprowiak 7, Matysek 4, Łęgowska 2, Siwka 2, Chojnacka 1, Ślązak 1, Giszczyńska, Kobyłecka, Koniechna, Rachela, Różewska, Walkowska

Żory: Szynaruk 8, Abramowicz 7, Płomińska 5, Stankovski 5, Kurdzielewicz 1, Wdowiak 2, Giera, Januchta, Wołczyk, Wyrzychowska