Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Przełamanie gliwickich Akademiczek

22.12.2019 12:16 | 0 komentarzy | rafbl

Aż 41 dni na kolejne ligowe zwycięstwo czekały siatkarki gliwickiego AZS-u, które w sobotnim meczu 15. kolejki I Ligi Kobiet pokonały na własnym parkiecie SMS PZPS Szczyrk. Akademiczki przerwały tym samym serię pięciu ligowych porażek z rzędu.

Od początku spotkania na parkiecie lepiej prezentowały się przyjezdne, które szybko zbudowały sobie sześciopunktową przewagę (4:10). Przerwa na żądanie trenera gliwiczanek - Wojciecha Czapli podziałała mobilizująco na jego podopieczne, które dzięki serii punktów doprowadziły do remisu po 11. SMS ponownie odskoczył i w dalszej fazie seta utrzymywał niewielką przewagę, która zbliżając się do decydującego fragmentu seta wzrosła do czterech "oczek" (18:22). W końcówce gospodynie nie zdołały odrobić strat i przegrały do 21.

Drugi set to w początkowej fazie wyrównana gra obu zespołów, jednak z czasem miejscowe wypracowały sobie cztery punkty przewagi (10:6). W drugiej części seta gliwiczanki powiększyły swoje prowadzenie do sześciu punktów (16:10) i pewnie zmierzały po zwycięstwo. W końcówce Akademiczki utrzymały przewagę i wygrały pewnie do 17 doprowadzając tym samym do remisu w meczu.

Trzecia partia rozpoczęła się od trzypunktowego prowadzenia siatkarek ze Szczyrku (1:4), które w kolejnych akcjach dorzuciły do swojej przewagi kolejne dwa "oczka" (7:12). Akademiczki nie poddały się i szybko dogoniły rywalki i po chwili wyszły na minimalne prowadzenie (13:12). W dalszej części gry obydwa zespoły grały punkt za punkt, jednak wchodząc w decydującą fazę seta gospodynie odskoczyły na cztery punkty (22:18). W końcówce gliwiczanki nie wypuściły przewagi i wygrały do 19.

Czwarta i zarazem ostatnia odsłona spotkania rozpoczęła się od prowadzenia gospodyń 6:0. W dalszej części gry gliwiczanki dorzuciły do swojej przewagi kolejne dwa "oczka" (11:3) i w pełni kontrolowały boiskowe wydarzenia. Wchodząc w decydującą fazę seta miejscowe prowadziły różnicą dziesięciu punktów (19:9) i stało się jasne, że nie dadzą się już dogonić. Problemy ze skutecznością w końcówce sprawiły, że siatkarki AZS-u wykorzystały dopiero szóstą piłkę meczową triumfując do 16, a w całym spotkaniu 3:1.

Dzięki wygranej Akademiczki z 16 punktami na koncie awansowały na 8. miejsce w ligowej tabeli. W kolejnym, ostatnim tegorocznym meczu, który odbędzie się 28 grudnia gliwiczanki zagrają na wyjeździe z Budowlanymi Toruń.

KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - SMS PZPS Szczyrk 3:1 (21:25, 25:17, 25:19, 25:16)

AZS: Woźniczka, Skiba, Pelc, Michalak, Wystel, Trojan oraz Bohdanowicz (libero), Wałek, Ciesielczyk

SMS: Borowczak, Hyży, Szlagowska, Damaske, Stefanik, Łazowska oraz Mazur (libero), Justka (libero), Pierzchała, Czyrniańska, Poreda, Szmajduch