Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Trzecia wygrana rybnickiego MKKS-u w tym sezonie

22.12.2019 14:03 | 0 komentarzy | Olla

W ostatnim meczu rozgrywanym w tym roku koszykarze MKKS Rybnik wygrali 90:80 z AZS-em Częstochowa.

W 14. kolejce II ligi mężczyzn MKKS Rybnik mierzył się przed własną publicznością z wyżej notowanym AZS-em Częstochowa. Spotkanie od początku było przez gospodarzy kontrolowane. Pierwszą kwartę rybniczanie wygrali różnicą 16 punktów. W drugiej kwarcie skuteczniejsi byli przyjezdni, mimo to na przerwę to MKKS schodził wygrywając 43:38. Po przerwie oba zespoły zdobyły po osiemnaście oczek. W ostatniej kwarcie więcej punktów zdobyli podopieczni Łukasza Szymika i to oni cieszyli się z wygranego meczu. Najskuteczniejszym zawodnikiem sobotniego spotkania był Łukasz Ochodek z MKKS-u Rybnik, który zdobył dla swojej drużyny 27 punktów.

Dla MKKS-u wygrana z częstochowskim AZS-em była trzecim zwycięstwem w tym sezonie. Z 16 punktami na koncie rybniczanie zajmuję przedostatnie miejsce w tabeli II ligi mężczyzn.

MKKS Rybnik – AZS Częstochowa 90:80 (26:10, 17:28, 18:18, 29:24)

MKKS: Rafał Koczy 9, Andrzej Mazur 11, Igor Lewandowski, Tomasz Tomanek 12, Adam Białdyga 12, Krzysztof Zieliński, Błażej Sładek, Maciej Stachowicz 4, Rafał Krolikowski 13, Łukasz Ochodek 27, Kacper Margiciok 2
Trener: Łukasz Szymik.

AZS: Adrian Płaczek 9, Kacper Parzyna 9, Maciej Koćma 7, Tomasz Nogalski 8, Dawid Szulc, Przemysław Łaszewski, Piotr Łucka 3, Marcin Majcherek 11, Adam Skiba, Dawid Józefowski 18.
Trener: Dariusz Szynkiel.