Czwartek, 30 listopada 2023

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Sebastian Musiolik może trafić do klubu z Korei Południowej

23.12.2019 10:56 | 0 komentarzy | kozz

Swoje pierwsze kroki w piłce seniorskiej stawiał w barwach rybnickiego ROW-u. Teraz może zagrać w jednej z drużyn w... Korei Południowej. 23-letni Sebastian Musiolik, który zanotował świetny finisz rozgrywek PKO Ekstraklasy w Rakowie Częstochowa dostał propozycję od Azjatów. 

Sebastian Musiolik może trafić do klubu z Korei Południowej
Sebastian Musiolik podczas jednego z ostatnich swoich meczów w barwach ROW-u 1964 Rybnik w kwietniu 2018 roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O zainteresowaniu Musiolikiem ze strony jednego z koreańskich klubów poinformował dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Maciej Wąsowski. Oferta dla Rakowa Częstochowa została złożona, jest ona bardzo atrakcyjna finansowo dla klubu i zawodnika - poinformował.

Napastnik, który swoje pierwsze kroki w piłce seniorskiej stawiał w ROW-ie Rybnik później próbował przebić się do ekstraklasy w barwach Piasta Gliwice. Tam jednak dużo młodszy wtedy Musiolik nie miał poparcia sztabu szkoleniowego, więc wrócił szlifować formę dalej na poziomie II ligi w drużynie z Rybnika. Szansa na grę w ekstraklasie pojawiła się wraz z przejściem do Rakowa Częstochowa, który wówczas grał na zapleczu ekstraklasy. Zespół z Częstochowy w świetnym stylu awansował do najwyższej polskiej ligi. Tam Musiolik bardzo długo czekał na swoje pierwsze trafienie. Gdy już trafił do bramki, to zaczął trafiać także w kolejnych spotkaniach. Łącznie pod koniec rozgrywek w 2019 roku zdołał się czterokrotnie wpisać na listę strzelców.

Czy to koniec występów zawodnika urodzonego w Knurowie w rodzimej lidze? Decyzja ma zapaść w okresie świątecznym.