środa, 17 lipca 2024

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle powalczą o Igrzyska Olimpijskie

25.12.2019 08:59 | 0 komentarzy | rafbl

Pięciu zawodników Jastrzębskiego Węgla i jeden Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle otrzymało powołania do szerokich kadr swoich narodowych reprezentacji na zbliżające się kontynentalne turnieje kwalifikacyjne do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle powalczą o Igrzyska Olimpijskie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawodnicy związanych z naszym regionem klubów o olimpijskie kwalifikacje powalczą w kontynentalnych turniejach kwalifikacyjnych w Ameryce Północnej i Europie.

Aż pięciu z powołanych zawodników reprezentuje na co dzień barwy Jastrzębskiego Węgla. Są to: Lukas Kampa (Niemcy), Christian Fromm (Niemcy), Julien Lyneel (Francja), Graham Vigrass (Kanada) oraz Arturo Iglesias (Portoryko). Oprócz nich powołanie do narodowej reprezentacji Francji otrzymał rozgrywający Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Benjamin Toniutti.

Europejski turniej kwalifikacyjny rozegrany zostanie w dniach 5-10 stycznia 2020 roku w Berlinie. Ośmioro uczestników podzielonych zostało na dwie czterozespołowe grupy. W grupie A zagrają reprezentacje: Belgii, Czech, Niemiec (Kampa i Fromm) i Słowenii. Natomiast w grupie B zmierzą się ze sobą: Bułgaria, Francja (Lyneel i Toniutti), Holandia i Słowacja.

Kontynentalne kwalifikacje w Ameryce Północnej z udziałem Kanady (Vigrass) i Portoryko (Iglesias) odbędą się w dniach 10-12 stycznia 2020 roku w Vancouver i oprócz dwóch wspominanych drużyn wezmą w nich udział zespoły Kuby i Meksyku. Zespoły zagrają systemem każdy z każdym.

Awans do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio uzyska tylko zwycięzca poszczególnych turniejów.