Nieudane zakończenie rundy w wykonaniu koszykarek RKK AZS Racibórz [ZDJĘCIA]

28.12.2019 17:44 | 0 komentarzy | kozz

Zaległy mecz II kolejki, II ligi kobiet w koszykówce pomiędzy RKK AZS Racibórz, a ISWJ Wisła zakończył zmagania w rundzie zasadniczej. Obie drużyny już przed spotkaniem wiedziały, że w tym sezonie zagrają tylko o finał B. Mecz ten zatem miał znaczenie tylko w kontekście dalszej walki w finale pocieszenia.

Mimo dobrej postawy raciborskich koszykarek w pierwszej kwarcie, to zawodniczki z Wisły były na prowadzeniu 20:14. Przyjezdne wykorzystywały trafienia za trzy oczka. W drugiej kwarcie podopieczne trenera Marcina Parzonki, długo nie potrafiły umieścić piłki w koszu. Stało się to dopiero na trzy minuty przed przerwą. Zawodniczki ekipy przyjezdnej radziły sobie lepiej w ofensywie i po dwóch kwartach prowadziły w Raciborzu 32:20.

Trzecia kwarta była wyrównana. Po obu stronach wpadały "trójki". Koszykarki z Raciborza zdołały już nawet część strat odrobić i przegrywały tylko dziewięcioma punktami. W końcówce kwarty raciborzanki nie potrafiły upilnować rywalek do końca i w efekcie na ostatnie 10 minut meczu przyszło im wyjść z trzynastopunktową stratą. Kwarta zamykająca mecz była po stronie koszykarek z Wisły, które zapisały tym zwycięstwem czwartą swoją wygraną w rundzie zasadniczej. Wiślanki tym samym zakończyły rundę wyżej od raciborzanek i będą w lepszej sytuacji w finale B.

RKK AZS Racibórz - ISWJ Wisła 59:76 (14:20, 6:12, 21:22, 18:22)

RKK AZS: Botorek 4, Stęc 2, M. Cichy 6, Dudek 0, Bogusz 0, L. Cichy 15, Grzegorzek 4, Karwot 10, Bolek 10, Zimnicka 8.