Poniedziałek, 25 września 2023

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

Losowanie siatkarskiego Pucharu Polski za nami

01.01.2020 12:12 | 0 komentarzy | rafbl

Poznaliśmy ćwierćfinałowe pary tegorocznego Pucharu Polski, w którym udział zagwarantowały sobie zespoły Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskiego Węgla. Wiemy z kim zagrają jastrzębianie. Na rywala ZAKSY poczekać będziemy musieli do 12 stycznia.

Losowanie siatkarskiego Pucharu Polski za nami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tegorocznej edycji Pucharu Polski, z uwagi na skróconą formułę rozgrywek udział weźmie tylko osiem zespołów. Dwa z nich to zespoły, które przebiły się przez rundy wstępne tegorocznych zmagań. Są to występujące na co dzień w Krispol 1. Lidze: Lechia Tomaszów Mazowiecki i BBTS Bielsko-Biała. Dołączyło do nich sześć czołowych zespołów na półmetku rozgrywek Plus Ligi, wśród których znalazły się Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel.

W losowaniu, które przeprowadzono w siedzibie Polskiej Ligi Siatkówki wyłonione zostały następujące pary:

  • BBTS Bielsko-Biała - Verva Warszawa Orlen Paliwa *
  • Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk
  • PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn
  • Lechia Tomaszów Mazowiecki - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle *

* zespoły Vervy i Grupy Azoty mogą zmienić się miejscami. Stanie się tak, jeśli ZAKSA w zaległym meczu Plus Ligi przeciwko BKS-owi Visle Bydgoszcz, który odbędzie się 12 stycznia zdobędzie przynajmniej punkt, dzięki czemu wyprzedzi warszawski zespół w ligowej tabeli. 

Spotkania ćwierćfinałowe rozegrane zostaną 14 i 15 stycznia. Finale four tegorocznego Pucharu Polski zaplanowano na 14-15 marca. Wszystkie mecze transmitowane będą przez Polsat Sport.