Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

SK Górnik Radlin pewnie pokonał beniaminka

05.01.2020 10:31 | 0 komentarzy | rafbl

Żadnych problemów z odniesieniem ósmego zwycięstwa w sezonie nie mieli siatkarze SK Górnika Radlin, którzy w sobotnim meczu 12. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej rozbili na własnym parkiecie beniaminka - LKS Olimpia Włodowice.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy szybko zbudowali sobie pięciopunktową przewagę (7:2). W dalszej części gry prowadzeni przez Marka Przybysza radlinianie dorzucili do swojego prowadzenia jeszcze jedno "oczko" (14:8) i pewnie zmierzali po zwycięstwo. Goście nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z faworyzowanymi siatkarzami Górnika i set padł łupem miejscowych, którzy wygrali do 19.

Druga partia miała w początkowej fazie wyrównany przebieg, jednak z czasem przewagę osiągać zaczęli radlinianie (8:5). W dalszym fragmencie gospodarze powiększyli swoją przewagę do siedmiu (17:10), a następnie dziesięciu (22:12) punktów. W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i siatkarze Górnika zwyciężyli bardzo wysoko do 14.

Trzecia i zarazem ostatnia odsłona spotkania miała bardzo podobny przebieg do seta drugiego. Początkowo rezultat na tablicy wyników oscylował w okolicach remisu, jednak z czasem kilkupunktową zaliczkę zbudowali sobie miejscowi (12:8). Zbliżając się do końcówki spotkania przewaga zawodników Górnika powiększyła się do siedmiu "oczek" (20:13) i stało się jasne, że pewnie zmierzają oni po zwycięstwo. Ostatecznie wygrali oni bardzo pewnie do 15, a całe spotkanie 3:0 odnosząc ósme zwycięstwo w sezonie.

Radlinianie z 25 punktami na koncie są wiceliderem ligowej tabeli. Mają oni tyle samo punktów co pierwszy KS Volley Miasteczko Śląskie, który rozegrał jeden mecz mniej.

SK Górnik Radlin - LKS Olimpia Włodowice 3:0 (25:19, 25:14, 25:15)

Górnik: Szafranek, Walawski, Gardyan, Grzywacz, Konieczny K., Lisicki oraz Skupień (libero), Nowakowski, Płaczek, Dzido, Konieczny D., Szymiczek

Olimpia: Majka, Rażniewski, Gorgoń, Laber, Nowak, Chudzicki oraz Ibek (libero), Protasiewicz, Orszański