Czwartek, 13 czerwca 2024

imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji

RSS

Wilczek, Pawełek i Kamczyk zagrali w Amber Cup 2020. Sensacyjny zwycięzca [ZDJĘCIA]

05.01.2020 20:49 | 0 komentarzy | kozz

Największy Halowy Turniej Piłki Nożnej "Amber Cup" odbył się w sobotę i w niedzielę w Arenie Gliwice, największej hali sportowej w regionie. Po sobotniej rywalizacji dzieci w niedzielę na boisku Areny Gliwice zaprezentowały się osoby znane z telewizji. Niespodziewanie turniej wygrała drużyna z A klasy - KTS Weszło, która w finale po karnych pokonała zespół Polska Stars.

Wilczek, Pawełek i Kamczyk zagrali w Amber Cup 2020. Sensacyjny zwycięzca [ZDJĘCIA]
Najlepszy strzelec turnieju - Adrian Sikora (Polska Stars) i najlepszy bramkarz - Dominik Byszewski (KTS Weszło)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Arenie Gliwice zagrało łącznie sześć drużyn - cztery męskie i dwie kobiece. Męskie, czyli TVP Sport, Polska Stars, Wilczek Team i KTS Weszło rozegrały turniej, natomiast kobiece zagrały mecz pokazowy. Nazwane zostało to rywalizacją drużyny Ewy Pajor z ekipą Katarzyny Kiedrzynek z tym, że ta druga nie dotarła ostatecznie do Gliwic. W obu drużynach zagrały piłkarki z Reprezentacji Polski m.in. pochodząca z naszego regionu Ewelina Kamczyk. Ekipa Pajor wygrała 4:0. Wszystkie mecze były rozgrywane 1x15 minut.

W turnieju zabrakło kilku awizowanych wcześniej gwiazd jak np. Artura Boruca, Tomasza Frankowskiego, Pawła Wszołka, Adriana Mierzejewskiego, Jacka Góralskiego, Rafała Murawskiego, Grzegorza Rasiaka czy Łukasza Trałki. Za to stawili się równie znani z TV Kamil Wilczek, Bartosz Rymaniak, Piotr Parzyszek, Bartosz Ignacik "TurboKozak", Mariusz Pawełek, bracia Żewłakowowie, Kamil Kosowski, Mariusz Lewandowski, Przemysław Trytko, Daniel Tanżyna, Marcin Wasilewski, Marcin Baszczyński czy Adrian Sikora, który został królem strzelców turnieju.

Turniej wygrała A klasowa drużyna KTS Weszło, która w finale pokonała zespół Polska Stars. W regulaminowym czasie był wynik 2:2, a w serii rzutów karnych KTS wygrał po zaciętej walce 8:7. Wszystkie strzały z rzutów karnych wpadały do bramki, pomylił się dopiero Przemysław Trytko, który już drugi raz podchodził w tej serii do strzału z rzutu karnego.

W meczach grupowych KTS Weszło wygrało z Wilczek Team 6:1, Polska Stars również pokonała ekipę Wilczka 4:1, KTS pokonał również TVP 2:0, a Polska Stars z telewizją wygrała aż 6:0. Polska Stars w fazie grupowej był lepszy od KTS wygrywając 1:0, a Wilczek Team od TVP Sport 7:2. Tym samym pierwsze miejsce w turnieju należało do KTS Weszło, drugie do Polska Stars, trzecie do Wilczek Team, a czwarte do TVP Sport.

Królem strzelców został Adrian Sikora z Polska Stars, najlepszym bramkarzem Dominik Byszewski z KTS Weszło, najlepszym zawodnikiem wybrano Kamila Wilczka, a puchar fair play trafił w ręce TVP.

Impreza po raz pierwszy odbyła się w Arenie Gliwice.