Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Tymoteusz Klupś w drużynie Mistrza Polski

10.01.2020 07:30 | 0 komentarzy | kozz

Tymoteusz Klupś został wypożyczony do Piasta Gliwice z Lecha Poznań.

Tymoteusz Klupś w drużynie Mistrza Polski
fot. Piast Gliwice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

19-letni skrzydłowy będzie występował w drużynie Mistrza Polski do końca bieżącego sezonu.

- To wypożyczenie to dla mnie coś nowego. Piast będzie dopiero moim drugim klubem. Jestem bardzo zadowolony z tego ruchu i nie pozostaje mi teraz nic innego, jak postarać się uszczęśliwić kibiców swoją grą - powiedział dla strony Piasta Gliwice Tymoteusz Klupś.

Klupś jest wychowankiem Lecha Poznań. Przeszedł przez wszystkie szczeble klubowej akademii, a 18 lutego 2018 roku zadebiutował w pierwszej drużynie Kolejorza. Od tego czasu rozegrał 30 spotkań w Ekstraklasie oraz jedno w Pucharze Polski. Na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej zdobył jednego gola oraz zanotował dwie asysty.

- Nie ukrywam, że miałem oferty wypożyczenia także do innych klubów, ale to Piast jest mistrzem Polski. Przejście do drużyny, która zdobyła tytuł to coś wyjątkowego. Konkurencja jest ważna w życiu każdego piłkarza. Jestem gotowy, by podjąć rywalizację i walczyć w tym momencie dla Piasta - dodał 19-letni skrzydłowy.

W obecnym sezonie Klupś zagrał w trzech meczach PKO Ekstraklasy. Częściej występował natomiast w barwach drugoligowych rezerw Kolejorza, w których rozegrał dziesięć spotkań oraz zdobył jednego gola.

- Postanowiliśmy wypożyczyć Tymka, ponieważ uznaliśmy, że przyda się większa konkurencja wśród naszych młodzieżowców. Tymek występuje na prawym skrzydle, co jest jego dodatkowym atutem. Cechuje się dużą przebojowością oraz szybkością. Mimo młodego wieku, zdążył już się pokazać z bardzo dobrej strony na boiskach Ekstraklasy - powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta.


Biuro Prasowe GKS Piast SA