Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Udany rok raciborskich zapaśników

10.01.2020 14:32 | 0 komentarzy | kozz

2019 rok należy do udanych dla raciborskich zapaśników. Po raz kolejny wywalczyli wiele medali w Mistrzostwach Polski, Pucharach Polski i zawodach międzynarodowych.

Ubiegłoroczny rok był pierwszym w historii gdzie Unici reprezentowali nasz kraj w każdej grupie wiekowej od Młodzika do Seniora. W organizowanym przez Ministerstwo sportu młodzieżowego punktacji najlepszych klubów w Polsce Unia Racibórz na całą Polskę z wszystkich klubów i dyscyplin sportowych zajęła 78. miejsce, a 4 w województwie. Warto nadmienić, że żaden z raciborskich klubów wcześniej nie uzyskał tak wysokiej lokaty.

Młodzicy wygrali klasyfikację drużynową Mistrzostw Polski. Juniorzy młodsi wywalczyli srebrny medal drużynowo w klasyfikacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Juniorzy w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski byli 3., a seniorzy podczas swojego czempionatu 4. Piotr Stolarczyk wywalczył brązowy medal podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży, który odbyły się w Baku.

W klasyfikacji najlepszych klubów zapaśniczych w Polsce Unici plasują się na 3. pozycji co jest ogromnym sukcesem. Warto nadmienić, że młodych zapaśników jest coraz więcej. Podczas treningu mikołajkowego brało udział ponad 100 dzieci w rocznikach 2015-2008. Współpraca ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu pomaga im w rozwoju. Co roku do szkoły i klubu przychodzą medaliści z całej Polski.

- Jeśli twoja pociecha lubi sport i jest bardzo ruchliwa przyprowadź ją do nas do klubu, a my zadbamy o jej sportowy rozwój. Zapraszamy dziewczyny i chłopców. Prowadzimy zajęcia na dwóch salach, przy placu Jagieły 3 i przy ul. Żółkiewskiego 22. Masz pytania dzwoń 324152544 - powiedział trener Piotr Żurawik.