Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Słaba pierwsza połowa przyczyną porażki MKKS-u [ZDJĘCIA]

10.01.2020 22:25 | 0 komentarzy | rafbl

Dwunastą porażkę w sezonie zanotowali w piątkowy wieczór koszykarze MKKS-u Rybnik, którzy przegrali na własnym parkiecie spotkanie 16. kolejki rozgrywek II Ligi grupy C z Basket Hills Bielsko-Biała.

Koszykarze z Rybnika, którzy są beniaminkiem rozgrywek II Ligi słabo rozpoczęli spotkanie i po pierwszej kwarcie tracili do rywali aż dziewięć punktów (12:21). W kolejnej odsłonie meczu podopieczni trenera Łukasza Szymika zaprezentowali się nieco lepiej, jednak rezultat na tablicy wyników nie uległ zmianie i momencie, gdy obydwa zespoły schodziły na przerwę goście prowadzili 31:40.

Po zmianie stron zawodnicy z Bielska-Białej dorzucili do swojego prowadzenia kolejne trzy "oczka" i przed decydującą odsłoną prowadzili 51:63. Ostatnia część spotkania padła łupem rybniczan, którzy zdołali odrobić tylko dwa punkty i przegrali ostatecznie 69:79 notując dwunastą porażkę w piętnastym meczu w sezonie.

MKKS Rybnik - Basket Hills Bielsko-Biała 69:79 (31:40)

MKKS: Ochodek 22, Mazur 16, Koczy 12, Czajkowski 8, Zieliński 8, Królikowski 3, Tomanek, Białdyga, Rakszawa

Basket: Kozaczek 22, Cichoń 15, Zub 14, Szybowicz 11, Garita 6, Męcnarowski 6, Adamus 4, Fenrych 1