środa, 8 maja 2024

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

Sparing z Banikiem Ostrawa na plus

11.01.2020 15:01 | 0 komentarzy | kozz

Podopieczni trenera Marcina Brosza pokonali w pierwszym swoim meczu kontrolnym w przerwie zimowej drużynę ekstraklasowego Banika Ostrawa 2:1.

Choć to Czesi jako pierwsi objęli prowadzenie w meczu rozgrywanym w Bieruniu, to ostatniecznie Górnik zdobył o jedną bramkę więcej i wygrał sparing. Banik prowadził 1:0 od 25. minuty kiedy to Martina Chudego pokonał Robert Hruby. Czesi prowadzenie utrzymali do przerwy. W drugiej części meczu to Górnik strzelił więcej goli. Najpierw w 66. minucie bramkę zdobył Adam Ryczkowski. A na 10 minut przed końcem zwycięską bramkę zdobył Michał Koj.

Górnik zagrał dwoma jedenastkami. W sparingu zabrakło nowego nabytku Górnika Erika Jirki i najlepszego strzelca Górnika Igora Angulo. W drużynie z Ostrawy zagrał były reprezentant Czech, Milan Baros.

Górnik Zabrze - Banik Ostrawa 2:1 (0:1)

Górnik Zabrze (1. połowa): Martin Chudy - Boris Sekulić, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janża - Kamil Zapolnik, Szymon Matuszek, Filip Bainović, Jesus Jimenez - David Kopacz, Łukasz Wolsztyński.

Górnik Zabrze (2. połowa): Bartosz Neugebauer - Dariusz Pawłowski, Aleksander Paluszek, Michał Koj, Adrian Gryszkiewicz - Adam Ryczkowski, Mateusz Matras, Alasana Manneh, Daniel Ściślak, Michał Rostkowski - Piotr Krawczyk.