Ofensywa zatrzymana w Czeladzi

11.01.2020 23:00 | 0 komentarzy | rafbl

Niegościnny dla koszykarzy Ofensywy Racibórz okazał się MCKS Czeladź, którzy w piątkowym meczu 2. kolejki Finału A III Ligi mężczyzn pokonał raciborzan 90:83.

Spotkanie od początku miało wyrównany przebieg o czym świadczą wyniki poszczególnych jego części. W pierwszej kwarcie nieznacznie lepsi byli gospodarze, którzy wygrali trzema punktami (19:16), jednak w drugiej raciborzanie niemal w całości odrobili straty i na przerwę obydwa zespoły schodziły przy minimalnym prowadzeniu MCKS-u - 46:45.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i niewielką przewagę mieli miejscowi. Ostatecznie trzecią kwartę wygrali oni różnicą czterech punktów i przed decydującą częścią gry prowadzili oni 68:63. W ostatnich dziesięciu minutach meczu prowadzeni przez Ksawerego Fojcika raciborzanie nie zdołali odrobić strat i przegrali ostatecznie 90:83.

Dzięki wygranej MCKS wyprzedził w tabeli koszykarzy Ofensywy, którzy z 8 punktami na koncie zajmują 4. miejsce. Prowadzi z kompletem 12 punktów KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

MCKS Czeladź - Ofensywa Racibórz 90:83 (46:45)

MCKS: Najman 18, Krawiec 15, Szymański 11, Donerstag 10, Rosiński 9, Wiśniewski 9, Karaś 8, Jasiówka 7, Polczyk 2, Krawczyk 1, Zarzycki, Nowicki

Ofensywa: Szklarz 33, Piórkowski 11, Pielczyk 10, Kukuczka 8, Atłachowicz 8, Półtorak 4, Kądzioła 4, Jędrzejczak 2, Nosiadek 2, Barski 1, Szkurłat