Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Przegrany tie-break gliwickich Akademiczek

13.01.2020 09:03 | 0 komentarzy | rafbl

Tylko jeden punkt zdobyły w wyjazdowym spotkaniu 18. kolejki rozgrywek I Ligi Kobiet siatkarki gliwickiego AZS-u, które przegrały w Mielcu z miejscową Stalą 3:2.

Od początku spotkania obydwa zespoły toczyły wyrównany bój i żaden z nich nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi. Dopiero w drugiej części premierowej odsłony gliwiczanki zdołały zbudować sobie trzypunktową zaliczkę (13:16). Przewaga AZS-u nie utrzymała się jednak długo, gospodynie szybko wyrównały i obydwa zespoły grały punkt za punkt. W emocjonującej, rozstrzyganej na przewagi końcówce więcej zimnej krwi zachowały Akademiczki, które wygrały do 24.

Drugiego seta bardzo dobrze rozpoczęły gliwiczanki, które szybko zbudowały sobie czteropunktową przewagę (2:6). W dalszej fazie seta przewaga przyjezdnych powiększyła się do sześciu (7:13), a następnie ośmiu (10:18) "oczek". Przestój, jaki przytrafił się gliwiczankom sprawił, że wchodząc w decydującą fazę seta ich przewaga stopniała do dwóch (19:21) punktów. Podbudowane odrobieniem strat mielczanki zdołały dogonić rywalki i odwróciły losy seta triumfując na przewagi do 24.

Trzecia partia miała podobny przebieg do seta pierwszego. Rezultat na tablicy wyników w początkowej fazie oscylował w okolicach remisu i dopiero w środkowej fazie gry prowadzone przez trenera Wojciecha Czaplę Akademiczki odskoczyły na siedem "oczek" (10:17). W końcowym fragmencie gliwiczanki nie oddały inicjatywy i zwyciężyły pewnie do 19.

Kolejny set to od początku niewielka przewaga gospodyń (3:1, 6:4, 10:7). Gliwiczanki nie mogły znaleźć sposoby na zatrzymanie konsekwentnie grających mielczanek, które w środkowej fazie seta powiększyły swoje prowadzenie do pięciu punktów (13:8). W drugiej części seta zawodniczki Stali utrzymywały wypracowaną przewagę, której nie oddały do końca zwyciężając do 21, dzięki czemu doprowadziły do tie-breaka.

Decydująca partia rozpoczęła się od czteropunktowego prowadzenia Stali (4:0). Gliwiczanki nie były w stanie zmniejszyć dystansu jaki dzielił je od rywalek i na zmianie stron przegrywały pięcioma punktami (8:3). W drugiej części tie-breaka gospodynie powiększyły swoje prowadzenie do sześciu "oczek" (10:4) i wygrały ostatecznie 15:8, a całe spotkanie 3:2.

Dla AZS-u była to dziesiąta porażka w sezonie. Gliwiczanki, które w szesnastu rozegranych meczach zgromadziły na swoim koncie 20 punktów w ligowej tabeli plasują się na 8. miejscu.

Stal Mielec - KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:2 (24:26, 26:24, 19:25, 25:21, 15:8)

Stal: Michalewicz, Ściurka, Cygan, Ząbek, Mikołajewska, Rzenno oraz Murdza (libero), Kucińska (libero), Pfeifer, Gorzkiewicz, Woźniczka Magdalena

AZS: Woźniczka Maria, Skiba, Pelc, Michalak, Wystel, Trojan oraz Bohdanowicz (libero), Chrzan, Nudha, Wałek