Poniedziałek, 3 października 2022

imieniny: Teresy, Józefy, Heliodora

RSS

Studenci PWSZ w Raciborzu rozpoczęli sezon masażu sportowego

14.01.2020 16:50 | 0 komentarzy | (q)

Jak co roku studenci PWSZ III roku rozpoczęli sezon wykonywania masażu sportowego na imprezach sportowych. Przez pół roku będą kształtować nabyte umiejętności pod okiem Marka Jendryska.

Studenci PWSZ w Raciborzu rozpoczęli sezon masażu sportowego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Swoją przygodę z masażem sportowym rozpoczęli w Pietrowicach Wielkich, gdzie odbył się VIII Eko-Okna Cross po Ziemi Pietrowickiej na 10 km. W biegu startowało blisko 300 zawodników. Studenci wykonywali masaż sportowy przed biegiem i po jego zakończeniu.

Andrzej Antczak (organizator biegu): - Bardzo dziękuję Dyrekcji Instytutu Kultury Fizycznej i studentom za okazaną pomoc. Udział masażystów na takich imprezach jest bardzo potrzebny.

Marek Jendrysek (opiekun i wychowawca): - Rozpocząłem dwunasty sezon wyjazdów ze studentami na różnego rodzaju imprezy sportowe, gdzie mają możliwość wykazania się nabytymi umiejętnościami i zdobycia początkowej praktyki. W tym roku wprowadziłem masaż sportowy na specjalizacji "Trener Personalny". Jako specjalista z ponad 30-letnim stażem uważam, że Trener Personalny to nie tylko osoba, która dba o kształtowanie sylwetki klienta, dobór suplementacji, diety sportowej, ale również dbanie o układ kostno-mięśniowo-powięziowy poprzez dobór manualnych technik m.in. masażu sportowego i elementów klasyki.