imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

Juniorki UKS Krzanowice awansowały do półfinału Mistrzostw Śląska

16.01.2020 15:26 | 0 komentarzy | kozz

Bardzo miła niespodziankę sprawiły juniorki z Krzanowic.

W trzydniowym turnieju ćwierćfinału Mistrzostw Śląska, który odbył się w Katowicach krzanowiczanki zajęły drugie miejsce i awansowały do półfinału Mistrzostw Śląska.

Turniej dla dziewcząt z Krzanowic rozpoczął się niekorzystnie ponieważ na inaugurację przegrały z gospodyniami z Katowic 1:3. Drugi mecz decydował o tym czy krzanowiczanki będą liczyły się w rywalizacji o awans. Dziewczęta zmobilizowały się i zagrały dobry mecz z Płomieniem Sosnowiec. Najważniejsza była trzecia partia meczu, w której krzanowiczanki przegrywały do stanu 21:24. Jednak dziewczęta walczyły do końca i po bardzo dobrych zagrywkach i skutecznej grze na siatce zdobyły pięć punktów z rzędu wygrywając 3:0. Po dwóch dniach rywalizacji pewne awansu były już katowiczanki, które wygrały dwa mecze. O drugie miejsce premiowane awansem zagrały drużyny Krzanowic i Częstochowy, które miały po trzy punkty.

Krzanowiczanki rozpoczęły spotkanie bardzo słabo przegrywając 3:9. Po krótkiej przerwie na życzenie trenera z Krzanowic losy meczu odmieniły się całkowicie. Dziewczęta z Krzanowic zaczęły grać odważnie, mądrze a przede wszystkim skutecznie. Wygrały pierwszą partię, a w secie drugim goniły cały czas wynik, by wygrać w końcówce. W trzeciej i jak się okazało ostatniej partii częstochowianki nie miały nic do powiedzenia i to krzanowiczanki mogły się cieszyć z awansu do półfinału Mistrzostw Śląska.

• UKS Sokół 43 Katowice - GS UKS Krzanowice 3:1 (25:21, 18:25, 25:16, 25:16)
  • MKS-MOS Płomień Sosnowiec - GS UKS Krzanowice 0:3 (19:25, 21:25, 24:26)
  • KS Częstochowianka - GS UKS Krzanowice 0:3 (21:25, 23:25, 15:25)

Skład: Wiktoria Wilusz, Paulina Duda (kapitan), Sandra Gajda, Natalia Kretek, Wiktoria Deeg, Natalia Grycman, Alicja Fluder (libero), Anna Dąbkowska, Patrycja Solich, Julia Biela.