Poniedziałek, 25 września 2023

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

Kędzierzynianie zagrają w mekce polskiej siatkówki

16.01.2020 18:31 | 0 komentarzy | rafbl

Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował dziś gdzie rozegrany zostanie tegoroczny turniej finałowy Pucharu Polski siatkarzy. Areną zmagań czterech najlepszych zespołów będzie mekka polskiej siatkówki - katowicki Spodek.

Kędzierzynianie zagrają w mekce polskiej siatkówki
fot. spodekkatowice.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Turniej finałowy w katowickim Spodku odbędzie się w dniach 14-15 marca 2020 roku i wezmą w nim udział Verva Warszawa Orlen Paliwa, PGE Skra Bełchatów, Trefl Gdańsk i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

W pierwszym półfinale zmierzą się ze sobą zespoły z Warszawy i Bełchatowa natomiast w drugim trafiły na siebie drużyny z Gdańska i Kędzierzyna-Koźla.

Katowicki Spodek jest wyjątkowym miejsce dla polskiej siatkówki. To właśnie w nim biało-czerwony świętowali w 2014 roku zdobycie złotego medalu Mistrzostw Świata. W obiekcie co roku swoje mecze rozgrywa siatkarska reprezentacja Polski. Okazyjnie grają w nim również siatkarze katowickiego GKS-u.

Informację o miejscu rozgrywania tegorocznego Finale Four Pucharu Polski przekazał prezes Polskiej Ligi Siatkówki - Paweł Zagumny:

Mam zaszczyt ogłosić, że turniej finałowy Pucharu Polski zostanie rozegrany w wyjątkowym miejscu dla polskiej siatkówki – cieszy się Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Katowice to miasto, który dynamicznie się rozwija i każdy kibic, który przyjedzie w weekend 14-15 marca na pewno będzie zaskoczony, jak wielką przemianę przeszło w ostatnich latach. Dodatkowo jestem szczęśliwy, że w roku, gdy jako zawodowa liga obchodzimy jubileusz 20-lecia, turniej finałowy zagramy w Spodku, można powiedzieć w świątyni polskiej siatkówki. Zdobyliśmy w niej mistrzostwo świata, wiąże się z nią mnóstwo fantastycznych wspomnień – dodaje.