Czwartek, 16 maja 2024

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Drama wygrała z Odrą. Pierwszy sparing na minus [ZDJĘCIA]

18.01.2020 13:07 | 22 komentarze | kozz

W sobotę w Nieboczowach czwartoligowa Odra Wodzisław Śląski podejmowała Dramę Zbrosławice również występującą na tym samym poziomie rozgrywkowym. Podopieczni trenera Adama Burka mimo dwukrotnego prowadzenia, przegrali mecz 2:3. Zobacz zdjęcia z meczu.

W drużynie Odry Wodzisław zabrakło kilku kluczowych zawodników. Nie było m.in. Arkadiusza Lalki, Piotra Szymiczka, Krzysztofa Krzyżoka, Mateusza Słodowego i Mariusza Zganiacza. Zabrakło też Mouhamadou Sadio i Emmanuela Sarkiego. Jak się dowiedzieliśmy ten ostatni dochodzi do siebie po grudniowym wypadku samochodowym. W kadrze znaleźli się natomiast m.in. Patryk Dudziński, Sławomir Musiolik, Damian Tarka i Bartosz Pikul. W drugiej połowie pojawił się także testowany Paweł Polak, występujący ostatnio w Zameczku Czernica w raciborskiej A klasie.

Mecz od mocnego uderzenia zaczęła Odra. Strzeliła nawet gola, ale sędzia odgwizdał spalonego. Po kwadransie piłkarze Dramy mieli rzut karny, ale ich zawodnik go przestrzelił. Pierwsza bramka padła pod koniec pierwszej połowy, a zdobył ją z rzutu wolnego Bartosz Pikul. Drama szybko wyrównała i na przerwę mieliśmy wynik 1:1.

Po przerwie Patryk Dudziński po jednej z akcji trafił piłką w słupek. Gol dla Odry padł w 64. minucie. Piłkę w polu karnym dostał Polak, który zagrał do Damiana Tarki, a ten z bliska wpakował futbolówkę do bramki. W dalszej części meczu było już tylko gorzej. Najpierw na kwadrans przed końcem meczu Drama wyrównała do stanu 2:2, a na pięć minut przed końcem strzeliła zwycięskiego gola.

Odra Wodzisław Śląski - Drama Zbrosławice 2:3 (1:1)

Bramki dla Odry: Bartosz Pikul, Damian Tarka.