Sobota, 2 grudnia 2023

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Sensacja! ZAKSA z drugą porażką w Plus Lidze

18.01.2020 20:29 | 0 komentarzy | rafbl

Czterech setów potrzebowali siatkarze MKS-u Będzin do pokonania w sobotnim spotkaniu 15. kolejki Plus Ligi dotychczasowego lidera tabeli - Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla Mistrzów Polski jest to druga ligowa porażka w sezonie.

Sensacja! ZAKSA z drugą porażką w Plus Lidze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek spotkania miał wyrównany przebieg. Z czasem przewagę osiągać zaczęli jednak gospodarze, którzy odskoczyli na dwa (9:7), a następnie cztery (12:8) "oczka". W dalszej części gry będzinianie kontrolowali przebieg gry i wchodząc w decydującą fazę premierowej odsłony prowadzili pewnie sześcioma punktami (18:12). W końcówce ZAKSA nie zdołała odwrócić losów partii i przegrała wysoko do 17.

Podrażnieni porażką w pierwszej partii kędzierzynianie drugiego seta rozpoczęli od pięciopunktowego prowadzenia (2:7). Miejscowi zdołali szybko odrobić straty (10:11), jednak po chwili podopieczni Nikoli Grbicia odbudowali swoją przewagę (11:16). Zbliżając się do końcowego fragmentu partii będzinianie doprowadzili do remisu po 18, a po chwili wyszli na minimalne prowadzenie. Kędzierzynianie nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych gospodarzy i przegrali ostatecznie do 23.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia ZAKSY 2:5, jednak gospodarze szybko wyrównali (7:7). W dalszej części gry na tablicy wyników co chwila pojawiał się remis (11:11, 15:15). Wchodząc w końcowy fragment partii miejscowi odskoczyli na cztery punkty (19:15) i wydawać się mogło, że pewnie zmierzają do zakończenia spotkania. Tak się nie stało. Goście odrobili straty i w rozstrzyganej na przewagi końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść triumfując do 28.

Czwarta i zarazem ostatnia odsłona to początkowo gra punkt za punkt. Dopiero w połowie seta gospodarze odskoczyli na kilku punktowe prowadzenie. Z czasem przewaga MKS-u sięgnęła pięciu (13:8), a następnie ośmiu (18:10) "oczek". Bezradni Mistrzowie Polski nie nawiązali walki i przegrali do 19, a w całym spotkaniu 3:1.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został rozgrywający MKS-u Grzegorz Pająk.

Dla Mistrzów Polski, którzy na półmetku rozgrywek zajmowali 1. miejsce w tabeli była to druga porażka w rozgrywkach. Kędzierzynianie mogą dziś stracić fotel lidera na rzecz Vervy Warszawa Orlen Paliwa, która ma do rozegrania spotkanie z ostatnim w tabeli BKS-em Visła Bydgoszcz.

MKS Będzin - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:17, 25:23, 28:30, 25:19)

MKS: Pająk, Sossenheimer, Gunia, Faryna, Sobański, Ratajczak oraz Potera (libero), Buczek, Fornal, Superlak

ZAKSA: Toniutti, Semeniuk, Wiśniewski, Baroti, Parodi, Rejno oraz Zatorski (libero), Smith, Łukasik, Stępień, Grygiel, Warda