środa, 26 czerwca 2024

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Szósta ligowa porażka Akademii Talentów

19.01.2020 18:00 | 0 komentarzy | rafbl

Bez punktów zakończyli spotkanie 11.kolejki rozgrywek II Ligi grupy 5 siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy przegrali wczoraj na własnym parkiecie z MKS-em Andrychów 1:3.

Początek spotkania to wyrównana gra obydwu zespołów, jednak z czasem przewagę osiągać zaczęli goście, którzy w środkowej fazie seta odskoczyli na cztery "oczka" (7:11). W kolejnych akcjach zawodnicy MKS-u powiększyli swoją przewagę do sześciu punktów (10:16) i w pełni kontrolowali przebieg gry. Zbliżając się do końcówki przyjezdni prowadzili 12:21 i pewnie zmierzali po zwycięstwo. Jastrzębianie nie zdołali odwrócić losów seta i przegrali bardzo wysoko do 14.

Druga partia to od początku przewaga przyjezdnych (2:5). W dalszej części gry konsekwentnie grający andrychowianie utrzymywali bezpieczny dystans, który w środkowej fazie powiększył się do pięciu "oczek" (9:14). Gospodarze nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z rywalami i zbliżając się do decydującego fragmentu ich strata wzrosła do ośmiu punktów (13:21). Goście nie oddali inicjatywy i wygrali pewnie do 17.

Już na początku trzeciej odsłony miejscowi zbudowali sobie trzypunktową zaliczkę (6:3). W kolejnych akcjach goście kilkukrotnie zbliżali się do podopiecznych Grzegorza Kosatki, jednak ci odparli ich atak i wchodząc w decydujący fragment seta powiększyli swoją przewagę do ośmiu "oczek" (20:12). W końcówce MKS zmniejszył nieco straty, jednak set padł łupem "pomarańczowych", którzy wygrali pewnie do 19.

Czwarty set rozpoczął się od gry punkt za punkt, jednak z czasem pięciopunktową zaliczkę wypracowali sobie goście (5:10). Jastrzębianie długo nie byli w stanie zmniejszyć dystans i dopiero wchodząc w końcówkę ich strata stopniała do dwóch "oczek" (16:18). Goście nie pozwolili jednak na więcej i wygrali minimalnie do 23, a całe spotkanie 1:3.

Jastrzębianie z 15 punktami na koncie zajmują w ligowej tabeli 6. miejsce. Na ich punktową zdobycz składa się pięć zwycięstw i sześć porażek.

Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel - MKS Andrychów 1:3 (14:25, 17:25, 25:19, 23:25)

Akademia: Nowak, Gruszczyński, Czyżowski, Cichosz, Komorowski, Chudziak oraz Fedak (libero), Janicki (libero), Szymczak, Oliveira, Jarosiński, Kowalski, Krysiewicz, Wojciechowski

MKS: Jarzyna, Janikowski, Jedliński, Zborowski, Maryon, Munik oraz Stysiał (libero), Więckowski, Rakus, Przystał, Czubiński