Piątek, 18 października 2024

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

Katowicki Sokół odleciał JKS-owi

26.01.2020 08:01 | 0 komentarzy | rafbl

Porażkę w trzech setach poniosły wczoraj siatkarki jastrzębskiego JKS-u, które w meczu 13. kolejki zmierzyły się na wyjeździe z wiceliderem ligowej tabeli - UKS-em Sokół `43 Katowice.

Patrząc na sytuację w tabeli w jakiej znajdowały się obydwa zespoły sobotni mecz zapowiadał się jak starcie Dawida z Goliatem. Boiskowe wydarzenia potwierdziły przedmeczowe przypuszczenia. Jastrzębianki od początki ustępowały wiceliderowi z Katowic, do których należała inicjatywa.

W efekcie gospodynie bardzo pewnie do 17 wygrały premierową odsłonę. Nieco więcej emocji było w secie drugim, w którym jastrzębianki przegrały minimalnie do 23. W trzeci secie obraz gry nie uległ zmianie i prowadzone przez Jarosława Bodysa przyjezdne przegrały do 20, a całe spotkanie 3:0 doznając jedenastej porażki w sezonie.

JKS z 5 punktami na koncie zajmuje w tabeli jedenaste, przedostatnie miejsce.

UKS Sokół `43 Katowice - JKS SMS Jastrzębie 3:0 (25:17, 25:23, 25:20)

UKS: Komorowska, Kroplewska, Prus, Piłat, Wróbel, Kuliś oraz Piegsa (libero), Olesińska, Szlęzak

JKS: Rzepa, Bury, Kuczera, Pławecka, Ząbek, Żagan oraz Chamara (libero), Borowiecka (libero), Polak, Zabłocka, Babiuch