Poniedziałek, 25 września 2023

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

Więcej Vervy po stronie lidera... Jastrzębianie przegrali hit kolejki

26.01.2020 16:42 | 0 komentarzy | rafbl

Zacięty bój w hicie 17. kolejki spotkań Plus Ligi z Vervą Warszawa Orlen Paliwa stoczyli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Mimo, że "pomarańczowi" w każdym z setów długimi fragmentami prowadzili grę końcówki należały do gospodarzy, którzy wygrali w trzech setach.

Więcej Vervy po stronie lidera... Jastrzębianie przegrali hit kolejki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek niedzielnego spotkania należał do siatkarzy Jastrzębskiego Węgla, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (1:4). Z czasem gospodarze opanowali emocje i doprowadzili do remisu po 6. W dalszej części obydwa zespoły grały punkt za punkt, jednak w połowie seta goście ponownie odskoczyli na trzy "oczka" (9:12). W kolejnych akcjach "pomarańczowi" dorzucili do swojego prowadzenia jeszcze jeden punkt (12:16), jednak przestój jaki im sie przytrafił sprawił, że wchodząc w decydującą fazę seta na minimalnym prowadzeniu byli gospodarze (19:18). W końcówce miejscowi podkręcili tempo i wygrali ostatecznie do 21.

Od początku drugiego seta rezultat na tablicy wyników oscylował w okolicach remisu. Z czasem na dwa "oczka" odskoczyli jastrzębianie (3:5), jednak siatkarze Vervy szybko odrobili straty (6:6), a po chwili zbudowali sobie czteropunktową przewagę (10:6). Prowadzeni przez Slobodana Kovacia goście nie poddali się i do prowadzili do remisu po 11, jednak po chwili rywale ponownie odskoczyli, tym razem na trzy "oczka" (15:12). Wchodząc w decydującą fazę seta "pomarańczowi" po raz kolejny odrobili straty i prowadzili minimalnie (18:19). W emocjonującej końcówce ponownie lepsi byli warszawianie, którzy wygrali na przewagi do 24.

Trzecia odsłona podobnie jak poprzednia rozpoczęła się od dwupunktowe prowadzenia gości (3:5). Warszawianie ponownie odrobili straty i z czasem odskoczyli na trzy "oczka" (11:8). Gospodarze szybko stracili jednak przewagę i gra od tego momentu wyrównała się. Zbliżając się do końcówki seta miejscowi ponownie odskoczyli, tym razem na dwa punkty (20:18) i mimo pogoni siatkarzy Jastrzębskiego Węgla utrzymali przewagę triumfując do 22, a w całym spotkaniu 3:0.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano środkowego zwycięskiego zespołu - Piotra Nowakowskiego. Dzięki wygranej Verva wróciła na pozycję lidera tabeli, w której ma dwa "oczka" przewagi nad Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skrą Bełchatów. Jastrzębianie ze stratą dziesięciu punktów zajmują 4. miejsce.

Verva Warszawa Orlen Paliwa - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 26:24, 25:22)

Verva: Brizard, Kwolek, Nowakowski, Król, Tillie, Wrona oraz Wojtaszek (libero), Grobelny, Jaglarski, Kowalczyk

Jastrzębski: Kampa, Lyneel, Vigrass, Konarski, Fornal, Gladyr oraz Popiwczak (libero), Bucki, Fromm