środa, 22 maja 2024

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

Kolejne zwycięstwo Politechniki

31.01.2020 09:54 | 0 komentarzy | kozz

Koszykarze trzecioligowego KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice w czwartek rozegrali awansem mecz ostatniej kolejki finału A. Na wyjeździe zmierzyli się z MCKS Czeladź. Gliwiccy koszykarze pokonali rywala 93:72 potwierdzając tym samym, że zasłużenie zajęli pierwsze miejsce.

Czwartkowy mecz rozpoczął się jednak od wyrównanej rywalizacji. Gliwiczanie po pierwszej kwarcie prowadzili zaledwie jednym punktem 19:18. Kluczem do sukcesu okazała się druga kwarta w której koszykarze Politechniki wysoko wygrali 29:13 i mieli na przerwie już siedemnaście punktów przewagi. W trzeciej kwarcie lepiej rzucali gospodarze, ale w ostatniej to znów drużyna Sylwestra Walczuka była lepsza wygrywając cały mecz 93:72. Najlepiej w drużynie gliwickiej radzili sobie Wojciech Kuśmierz i Łukasz Piwowarczyk, którzy rzucili po 18 punktów. Wysoko punktował także Kamil Michalik (15) i Marek Grzegorzewski (11).

Zawodnikom KŚ AZS Gliwice pozostaje do rozegrania derbowy mecz z GTK II Gliwice, który odbędzie się w sobotę o godz. 17 w hali OSiR. Następnie przystąpią do rywalizacji z najlepszymi drużynami Opolszczyzny.

MCKS Czeladź - KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice 72:93 (18:19, 13:29, 19:16, 22:29)