Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Wysoka porażka szczypiornistek z Gliwic

02.02.2020 09:07 | 0 komentarzy | olla

W 13. kolejce I ligi kobiet piłkarki ręczne SPR Gliwice przegrały z Koroną Handball Kielce 21:45.

Wysoka porażka szczypiornistek z Gliwic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę 1 lutego gliwiczanki udały się do Kielc, gdzie zmierzyły się z liderem pierwszoligowych rozgrywek. Gospodynie od początku ruszyły do ataku. W 17. minucie gry drużyna prowadzona przez Martę Piorun przegrywała różnicą jedenastu bramek. W pierwszej części meczu SPR trafił do bramki rywalek 11 razy, natomiast gospodynie 24 razy pokonały bramkarkę z Gliwic.

Po przerwie gra wyglądała podobnie. Pierwszą bramkę w drugiej części meczu gliwiczanki zdobyły dopiero w szóstej minucie. Wtedy to na tablicy pojawił się wynik 29:12 na korzyść gospodyń. Choć przyjezdne próbowały, to nie były w stanie dogonić zespołu z Kielc. Gliwiczanki przegrały 45:21. Dla SPR była to dziewiąta porażka w tym sezonie.

W następnej kolejce zespół Marty Piorun zagra przed własną publicznością z KS Zgoda Ruda Śląska. Spotkanie rozegrane zostanie w weekend 15-16 lutego.

Korona Handball Kielce – SPR Gliwice 45:21 (24:11)

Kielce: Aleksandra Januchta, Sandra Zimnicka 3, Marta Chodakowska, Wiktoria Gliwińska 7, Małgorzata Hibner, Magda Więckowska 6, Magdalena Skowrońska 3, Honorata Syncerz 9, Karolina Mochacka 9, Natalia Jach 7, Olesia Parandii 1
Trener: Paweł Tetelewski.

Gliwice: Magdalena Reichel 1, Paulina Walus, Karolina Golec 3, Paulina Kostrzewska 4, Karolina Pytlos 2, Klaudia Zizulewska, Agnieszka Drażyk, Hanna Smodis 6, Aleksandra Markiewicz 1, Ewelina Wojciechowska, Paulina Łuczyk 1, Weronika Zalewska, Weronika Klich 3, Adrianna Mazurczyk
Trener: Marta Piorun.