Lider za mocny dla Akademii Talentów

02.02.2020 15:07 | 0 komentarzy | rafbl

Porażkę w czterech setach ponieśli wczoraj siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy podejmowali na własnym parkiecie lidera II Ligi grupy 5 - TKS Tychy.

Początek spotkania miał wyrównany przebieg, jednak z czasem przewagę osiągać zaczęli goście, którzy w pewnym momencie zbudowali sobie pięciopunktową przewagę (13:18). Jastrzębianie nie byli w stanie odrobić strat i przegrali ostatecznie premierową odsłonę do 19.

Zdecydowanie więcej emocji było w drugim secie meczu. Od początku inicjatywa leżała po stronie gospodarzy, którzy w pewnym momencie mieli już sześć punktów przewagi (15:9), jednak goście zdołali odrobić straty i doprowadzili do emocjonującej końcówki, w której przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść triumfując na przewagi do 24.

Trzeci set to pełna dominacja podrażnionych przegraną w końcówce poprzedniej partii gospodarzy. Prowadzeni przez Grzegorza Kosatkę jastrzębianie szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, którą utrzymywali w dalszej części seta. Ostatecznie konsekwentnie grający "pomarańczowi" wygrali bardzo wysoko do 15.

Czwarta i zarazem ostatnia partia miała od początku wyrównany przebieg. Rezultat na tablicy wyników raz po raz oscylował w okolicach remisu i dopiero w końcówce szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili goście, którzy wygrali do 21, a całe spotkanie 1:3 umacniając się na 1. miejscu w tabeli.

Jastrzębianie na kolejkę przed końcem fazy zasadniczej rozgrywek stracili szansę na awans do fazy play-off. Młodzi adepci siatkówki z Jastrzębskiego Węgla z 15 punktami na koncie zajmują w ligowej tabeli 6. miejsce.

Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel - TKS Tychy 1:3 (19:25, 24:26, 25:15, 21:25)

Akademia: Połyński, Gruszczyński, Czyżowski, Cichosz, Walczak, Chudziak oraz Fedak (libero), Janicki (libero), Komorowski, Szymczak, Kowalski, Jarosiński

TKS: Płaneta, Krupa, Aniołek, Sobkowski, Żłobecki, Michalec oraz Gepfert (libero), Szczechowicz, Szmajduch, Czerwiński, Miller, Dzierżanowski