imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

Derby Gliwic dla Politechniki. 14:0!

02.02.2020 17:02 | 0 komentarzy | adi

AZS Politechnika Śląska wygrała z drugim zespołem GTK Gliwice 91:79.

Mecz zaczął się zgodnie z planem - pierwszą kwartę zdecydowanie wygrał lider grupy finałowej A III ligi. W drugiej jednak to goście wysoko wygrali i po pierwszej połowie przewaga gospodarzy wynosiła tylko pięć punktów (48:43).

W kolejnych kwartach lepiej punktowała Politechnika, która wygrała 14. mecz w tym sezonie i do fazy play-off z zespołami z województwa opolskiego przystąpi z kompletem zwycięstw. Lider ma sześć punktów przewagi nad MCKS-em Czeladź i GTK II, które jeszcze mają po jednym spotkaniu do rozegrania.

KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice - GTK Gliwice II 91:79 (29:15, 19:28, 18:15, 25:21)

AZS: Wojciech Wąsowicz, Wojciech Kuśmierz 15, Cyprian Błaszczyk 9, Łukasz Piwowarczyk 7, Kosma Kołcz 15, Wiktor Kaniewski 6, Jakub Wania 5, Jakub Złotoś, Maciej Wąsowicz 10, Marek Grzegorzewski 6, Bartosz Matysiak 4, Kamil Michalik 14

GTK: Michał Podulka 11, Szymon Tobiasz 2, Jacek Nowak, Mikołaj Adamczak 9, Karol Korczyk 4, Norbert Maciejak 10, Mikołaj Mazanek 6, Dawid Pachowicz 3, Szymon Wąsik 13, Dawid Trela 19, Grzegorz Nowak, Mateusz Poloczek 2