imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Derby nie dla JKH GKS-u Jastrzębie

02.02.2020 19:10 | 0 komentarzy | adi

JKH GKS Jastrzębie przegrał w Katowicach z GKS-em 1:4.

W pierwszej tercji więcej strzałów oddali goście, ale to gospodarze zdobyli dwie bramki - i to w przeciągu niecałych dwóch minut. Jastrzębianie złapali kontakt w drugiej części gry. Grając w osłabieniu, Artem Iossafov ruszył z kontrą i mimo że był faulowany - zdołał wpakować krążek do siatki.

Tylko jedna bramka straty mogła dawać nadzieję na nawiązanie walki w decydującej tercji. Marzenia gości o korzystnym wyniku szybko zostały jednak rozwiane. Zaledwie 39 sekund po wznowieniu gry Tadej Čimžar podwyższył na 3:1. Jakby tego było mało, kilka minut później gospodarze prowadzili już 4:1. Podczas gry w przewadze wynik ustalił Miika Franssila.

Porażka JKH spowodowała, że GKS zbliżył się do jastrzębian na jeden punkt. JKH ma jednak zaległe spotkanie do rozegrania. 13 lutego - po przerwie na reprezentację - śląski zespół zmierzy się z Energą Toruń.

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

• 1:0 - Mathias Porseland (Patryk Krężołek, Marcin Kolusz), 8:35
  • 2:0 - Miika Franssila (Jussi Makkonen, Tadej Čimžar), 10:09
  • 2:1 - Artem Iossafov, 24:56 4/5
  • 3:1 - Tadej Čimžar (Miika Franssila, Jussi Makkonen), 40:39
  • 4:1 - Miika Franssila (Nestori Lähde, Jussi Makkonen), 45:52 5/4