Seria porażek raciborskiej Ofensywy

03.02.2020 12:50 | 0 komentarzy | kozz

Słaby to jest sezon dla raciborskiej koszykówki. Nie poszło koszykarkom RKK AZS, nie idzie także koszykarzom Ofensywy Racibórz. Podopieczni trenera Ksawerego Fojcika przegrali piąty mecz z rzędu w finale A III ligi.

Drużyna z Raciborza, która w poprzednich dwóch sezonach notowała najlepsze wyniki w swojej historii, w tym może tylko o nich pomarzyć. Słabsza kadrowo Ofensywa męczyła się już w rundzie zasadniczej. Ostatecznie udało się jej awansować do finału A. Nadzieje, że ich gra, a przede wszystkim wyniki będą wyglądały lepiej gasły z każdym meczem. Najpierw porażka u siebie z GTK II Gliwice, następnie na wyjeździe w Czeladzi. W końcu minimalne przegrane u siebie z Katowicami i przekreślająca awans do dalszej fazy porażka na wyjeździe w Gliwicach. Do kompletu przyszła piąta porażka. W niedzielę w Arenie Rafako Ofensywa ponownie przegrała z Czeladzią. Tym razem 68:75.

Od początku mecz nie układał się po myśli gospodarzy. Czeladź po pierwszej połowie miała już wyraźną przewagę dziesięciu puntków. Po przerwie raciborska drużyna starała się odrobić nieco straty, ale ostatecznie uległa gościom 68:75. Do zakończenia sezonu pozostał wyjazdowy mecz w Katowicach, który zaplanowany jest na 8 lutego.

Ofensywa Racibórz – MCKS Czeladź 68:75 (20:23, 12:19; 15:14; 21:19)

Ofensywa Racibórz: Ł.Piórkowski 6, S.Kukuczka 6, O.Szkurłat 9, D.Atłachowicz 6, R.Jędrzejczak 5, A.Pielczyk 14, M.Szalc 2, D.Półtorak 2, P.Szklarz 14, T.Kądzioła 4.