środa, 8 maja 2024

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

Jastrzębski Węgiel w czołówce rankingu Ministerstwa Sportu

04.02.2020 15:15 | 0 komentarzy | rafbl

Ministerstwo Sportu i Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu opublikowały ranking współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok 2019. Wysokie czwarte miejsce w kategorii klubów siatkarskich zajął Jastrzębski Węgiel.

W rankingu męskich klubów siatkarskich sklasyfikowano łącznie 102 kluby. Jastrzębski Węgiel, który w rozgrywkach rywalizuje w kategorii młodzików, kadetów i juniorów i co roku walczy o medale Mistrzostw Polski zajął w nim bardzo wysokie 4. miejsce.

W łącznej klasyfikacji klubów sportowych, w której znalazło się 3764 podmioty jastrzębianie zajęli 286. miejsce. Zwyciężył KS AZS-AWF Katowice.

W zestawieniu znalazło się jeszcze dwóch przedstawicieli naszego regionu. SK Górnik Radlin w klasyfikacji klubów zajął 29., a w rankingu ogólnym 909. miejsce i TS Volley Rybnik , który uplasował się na 69. pozycji wśród klubów i 2219. ogółem.

Szczegółowy ranking znaleźć można tutaj.